close
Spolupráce

Zahradní domky a altány na podzim. Jak si je zkrášlit?

PR2

Podzim je již v plném proudu a těšit se můžeme z příjemného počasí během babího léta. Všude kolem se můžeme kochat teplými podzimními barvami listí stromů či jiných podzimních plodů. Podzim je pro mnohé obdobím romantiky spojeného s kouzlem přírody. Atmosféru podzimu si můžete vychutnat ve vašem zahradním domku či altánu ve společnosti vašich blízkých či samotě například s šálkem dobrého čaje. Vylepšete si takovou podzimní atmosféru dekoracemi pro zahradní domky či altánky.

Spolu s podzimem si můžeme užívat poslední zahradní plody letošní sezóny. I přesto, že rána již bývají mlhavé, během dne se většinou vyčasí a příroda nám nabídne pohled na barevné prostředí kolem nás. Právě tyto podzimní plody a hravé barvy nám nabízejí prostor na to, abychom se mohli realizovat. Zahradní domky či altánky si můžeme ozdobit is pomocí materiálů, které nám nabízí příroda. Spadané listí v hravých barvách, plody jako šipky, kaštany či ořechy nebo i sušené květiny a bylinky – to vše dokážeme využít při výzdobě našich zahradních království. Zahradní domky či altán si tak můžeme opravdu proměnit na místo plné pravé podzimní atmosféry.

Několik tipů na podzimní dekorace pro zahradní domky

Kytice sušených květů

Na podzim se už ze zahrádky sbírají i poslední plodiny či květiny. Nemusíte však smutnit, že si jejich krásu už nemůžete dál vychutnávat. Květiny, které odříznete ze záhonů, si můžete dát vysušit a pak je využít jako krásnou dekoraci ve vázu například na stole terasy v zahradním domku či altánku. Sušené květiny můžete kromě vložení do vázy využít i jako květinové řetězy, na kterých výrobu vám bude stačit pouze provázek a hlavičky květin. Spolu jejich svažte na délku motouzu a zavěste například před zahradní altán. Takové řetězy velmi pěkně zdobí i zahradní domky či případně terasy. Pokud byste přece jen chtěli zůstat při ozdobách ve váze, kromě květin můžete využít také různé větvičky či větvičky. Velmi pěkně vyniknou větvičky se šipkami, ale nic nezkazíte ani jehličím.

Dekorační věnec

Z proutí či větviček si můžete vyrobit věnce, které můžete umístit například na vchodové dveře, altán či terasu. Kromě toho, věnec můžete vyrobit i z obilných klasů. Využít lze v podstatě téměř každý materiál, který na zahrádce najdete. Pěkně vyniknou i věnce z makovice či levandule, nebo i jiných bylinek. Ty vám navíc i vaše zahradní domky provoní. Výroba takových věnců je jednodušší, než by se zdálo. Stačí vám na to jen materiál, ze kterého chcete věnec vyrobit a drátek, pomocí kterého si navážete vybraný materiál do jednotlivých větviček. Na předpřipravený věneček si už jen tyto větvičky s pomocí stejného drátku připevníte. Ozdobit ho můžete šiškami, kaštany, oříšky či šipkami, je to už jen na vás.

Dekorace ze spadaného listí

Spadané listí stromů nemusíte ze zahrady jen odstraňovat. Klidně vám může posloužit i jako dekorace. Ať už ho zakomponujete do podzimních věnců či ke kytici květin do vázy, dodá vaší zahradě či altánku tu pravou podzimní atmosféru, zejména díky svým příjemným barvám. Kromě toho si z listí můžete vytvořit dlouhou řetěz, kterou vyzdobíte zahradní domky či altán. Takovou řetěz můžete umístit na terasu domku nebo uvázat mezi jednotlivé stromy či případně ji využít jako lem oken zahradního domku. Využijte je jen na vás a vaší kreativitě.

Zpříjemněte si podzimní chvíle v zahradě kreativní činností, kterou navíc přispějete k tomu, abyste se ve své zahradě cítili co nejlépe. Zahradní domky vyzdobené na podzim nabízejí místo, na kterém si můžete vychutnat tu pravou podzimní atmosféru ještě před tím, než vše opět na zimu usne.

Autor Jaroslav

Komentáře k článku