close
postel-beta-bt91bt92

Máte problémy se spaním? Možná je čas porozhlédnout se po nové posteli. Správně zvolená postel a kvalitní matrace jsou základem pro dobrý spánek. A zdravý spánek je pro život to nejdůležitější.

Žádný jiný nábytek není tolik využívaný, jako právě postel. To je potřeba zohlednit, až si půjdete vybírat novou. Jistě si chcete pořídit postel podle posledních trendů, nicméně důležitá je taky kvalita a ohled na zdraví. A právě masiv splňuje všechny parametry výběru.

Kvalita a styl

Obliba postelí z masivu je pochopitelná, protože mají opravdu velkou výdrž a tedy i životnost. Hodí se do každého interiéru, sladíte ji s jakýmkoliv stylem, od minimalismu po styl rustikální. Kvalitní dřevo a jeho zpracování vám zaručí, že postel nebude vrzat, i když se budete celou noc převalovat nebo se věnovat intimním hrátkám. Postel z masivu ocení i lidé s nadváhou, její robustní konstrukce toho dost unese. Po řadu let zůstane pevná, odolná a stabilní.

Ekologická a zdravotně nezávadná

Pro zdravý spánek je důležité nejen pohodlí, ale také prostředí, v němž usínáte.Masivní dřevo je přírodní materiál, žádná chemie. Chemické prostředky se nepoužívají ani na jeho povrchovou úpravu, takže se nemusíte bát, že by se něco z nich dostalo do vzduchu stejně, jak tomu bývá například u dřevotřísky (obsahuje formaldehydy). Postel z masivu je proto vhodnou volbou i pro alergiky či astmatiky.

Je krásná

Postel z masivu je nejen užitečná, je zároveň ozdobou každé ložnice. Podle toho, jaký odstín nábytku potřebujete, můžete vybírat z různých druhů kvalitního dřeva, jako je borovice, buk, dub, smrk, bříza, jasan nebo javor. Opravdovým designovým kouskem mohou být jednoůžkové postele ze dřeva exotických stromů. A ještě něco je na posteli z masivu jedinečné a neodolatelné, a to je nádherná vůně dřeva. Když budete večer uléhat, její závan vás na chvilku přenese do lesa, kde dřevorubci osekávají právě poražený kmen. Krásné usínání.

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku