close
playroom-1246839_960_720

Pro děti mnohdy chceme to nejlepší, proto ani při zařizování pokoje pro ratolesti nevzniká prostor pro kompromisy. Jestliže chcete mít jistotu, že jste pro dětský pokoj vybrali správně, zvolte některý z těchto materiálů. Nabízí kvalitu, praktičnost a skvěle vypadají.

Dětský pokoj a dřevo

Jen stěží bychom hledali oblíbenější materiál, než jakým je právě dřevo. Nabízí skvělé vlastnosti – je pevné, příjemné na pohled i dotek a působí přírodním dojmem. Využívá se k výrobě nábytku i různých doplňků či třeba hraček.

Nejlepší volbou je masiv s přírodně ošetřeným povrchem, ovšem finančně příznivějším řešením je dřevotříska. Vždy dejte pozor na to, aby dřevo nebylo lepeno lepidlem, ze kterého se mohou odpařovat škodlivé látky.

Korek

Korek má ke dřevu velmi blízko, nabízí však ještě o kus zajímavější vzhled. Jedná se odolný materiál, který je měkký, teplý a pružný. Do dětského pokoje se tak skvěle hodí. S oblibou je využíván hlavně na podlahy. Pořídit můžete rovnou připravené korkové dlaždice, které stačí jen položit.

Pokud jste však kreativní a zruční, korkovou podlahu si můžete navrhnout a připravit také sami. Tento materiál však poslouží také jako podložka, obklad či třeba jako nástěnka.

Bavlna

Součástí vybavení každého pokoje je také textil. Ať už se jedná o závěsy, ložní prádlo, či různé dekorační prvky jako jsou třeba polštáře či sedací vaky.

Nejlepší volbou jsou produkty z přírodních materiálů, přičemž nejčastěji se jedná o bavlnu. Skvělý je i len, juta či hedvábí. Tyto materiály nabízí skvělé vlastnosti a jsou velmi příjemné, takže dětem poskytnou žádoucí pohodlí.

Zařídit dětský pokoj není jen tak, obzvláště s vyhlídkou, že brzy se potřeby dítěte budou měnit a s ním i vybavení pokoje. Snažte se proto vybírat univerzální vybavení z kvalitních materiálů, které dlouho vydrží.

Dětský pokoj je oáza klidu pro vaše milované ratolesti, tak jim dopřejte to nejlepší, co jen můžete.

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : dětský pokojnábytek do dětského pokoje

Autor Michaela

Komentáře k článku