close
child-1867463_960_720

Jestliže hledáte inspiraci pro svou zahradu, pak vás možná zaujme minimalismus. Tento styl je totiž moderní, kombinuje jednoduchost a čistý design. Hodí se tak do rozlezlých i menších prostorů, přičemž pojetí minimalismu už závisí pouze na vás.

Znaky minimalismu

Nabízí se základní charakteristika, díky které lze přiblížit, jak by měla minimalistická zahrada vypadat. Nejdůležitější je čistý a jednoduchý design, který je tvořen nepřeplněnou kompozicí. V tomto typu zahrady mají své místo moderní materiály, ať už ve formální či neformální podobě. Minimalismus si zamiluje každý, kdo si potrpí na moderní architektoniku. Důležité je zahradu rozvrhnout tak, aby nebyla přeplněná a vypadala skvěle za každého ročního období.

Výběr barev

Co se barev týče, výběr je pouze na vás. Nelze totiž určitý jediný styl, jak minimalistická zahrada musí vypadat. Oblíbené je zařízení zahrady v přírodních barvách, zejména zelená, bez které si to lze jen stěží představit. Základem je totiž většinou trávník, který má estetické i rekreační využití. Ten se pak skvěle doplňuje s okrasnými trávami a dřevinami. Pokud vás lákají spíše veselé barvy, zvolte květinovou výsadbu na záhony.

Moderní materiály

Díky výběru materiálů dokážete zahradě dát osobité kouzlu. Stálou klasikou je dřevo, které se nikdy neomrzí. Častou volbou je také kámen, který vypadá skvěle. O něco modernějšími materiály jsou pak sklo, beton či třeba ocel. Ty můžete zajímavě sladit a vytvořit tak jedinečný kontrast. Vybírat navíc můžete z různých plastik či zahradních prvků, působivé jsou vodní plochy. Záleží jen na vás, pro jakou kombinaci se rozhodnete, vždy je však základem, aby zahrada zůstávala jednoduchá.

Minimalismus je velmi atraktivní a nabízí nepřeberné množství možností, jak si zahradu zařídit. Potěší každého, kdo si nepotrpí na honosné záhony a bohaté zdobení.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : jak zařídit zahradumateriály na zahraduminimalismus zahradazahradní barvy

Autor Michaela

Komentáře k článku