close
Spolupráce

Nenechte inflaci spolknout vaše peníze. Investujte do zlata!

investice-do-zlata

Kladete si otázku, jak své peníze ochránit před inflací, která nevyhnutelně přijde? Pokud alespoň trochu sledujete vývoj finančních trhů, je jasné, že se jí nevyhneme. Už nyní se ceny základních komodit nenápadně zvyšují a brzy bude růst ještě dramatičtější. Je patrné, že naše úspory, které nebudou dostatečně dobře a promyšleně investovány, velmi rychle ztratí na hodnotě. Ale jak s volnými finančními prostředky naložit, když nemáte dost, abyste koupili třeba nemovitosti, jejichž ceny jsou nyní vyšroubované neuvěřitelně vysoko?

Odpovědí je investiční zlato

Jedná se o jeden z nejefektivnějších a nejdostupnějších způsobů, jak své peníze uchránit znehodnocení. Zlato navíc můžete nakupit i za relativně nízké částky, není tedy nutné mít na účtu volné miliony. Kromě toho je zlato jedinou investiční komoditou, která je osvobozená od DPH. Díky tomu už při nákupu ušetříte 21 %, což je jistě velmi důležitý aspekt, který nelze při žádné investici přehlédnout.

O zlato je velký zájem – a ten ještě poslední rok roste. Různé e-shopy se zlatem, zlatými slitky a mincemi hlásí rekordní nárůst poptávky. Zlato totiž doporučují i investiční specialisté, a proto se nakupuje ve velkém jak u malých, tak i velkých investorů. Snadno tak můžete mít své peníze ve svých rukách a nespoléhat na spořitelní nebo investiční společnosti, které si za správu vašeho majetku účtují velké poplatky. Pak je výnos minimální a vydělávají hlavně tyto společnosti.

Stříbro se nevyplatí

Dříve bylo velmi populární investicí také stříbro, které však dnes již tolik netáhne a řada investorů jej naopak prodává, aby za výtěžek nakoupila zlato. Je to zejména proto, že cena stříbra není tak stabilní, navíc se na něj vztahuje klasické DPH. Už při nákupu tedy 21 % odvedete do státní pokladny, což už není zanedbatelná suma.

Kupujte mince, slitky i medaile

Oblíbené jsou zejména švýcarské zlaté slitky značky Argor Heraeus. Jsou celosvětově velmi známé, kvalitní a mají velmi rozumnou cenu ve srovnání s jinými obdobnými slitky z Německa nebo Švýcarska. Mohou být tedy dobrou variantou i pro vás a usnadní vám náročnou volbu mezi jednotlivými variantami zlata.

Vhodnou volbou pro diskrétní nákup jsou také mince Wiener Philharmoniker. Dnes můžete zakoupit i zcela novou sérii z roku 2021, která nabízí prvotřídní kvalitu za bezkonkurenční cenu.

Tradiční české dukáty

Češi rádi investují i do nákupu tradičních zlatých dukátů. Ty mají mimo jiné také vysokou sběratelskou hodnotu a sbírka může časem stoupat v ceně. Prim hrají svatováclavské dukáty, které jsou oblíbenou investicí vlastenců. Vyrábí se totiž v tradiční velikosti a ryzosti – jednoduše tak, jak to ustanovil již Karel IV. ve 14. století. Tehdy se dukáty razily ze zlata těženého na našem území.

Nakupuje se i na Slovensku

Není problém nakupovat zlato i ze Slovenska. Obvykle to totiž vychází finančně lépe než na místních trzích. Stačí také vychytat výhodný kurz a můžete ušetřit i něco navíc. Na Slovenku bývá tradičně vysoký zájem o zlaté cihličky ve váze jedné unce, ale kupují se i mince, slitky apod. Za převod mezi měnami dnes u většiny bank zaplatíte jen symbolický poplatek nebo je převod zcela zdarma. Vzájemným obchodům tedy nic nebrání.

Proč zvolit zlato?

Důvodů je celý řada. Můžete tak snadno uchovat hodnotu svých úspor, které jste celé roky pracně střádali. Ani inflace ani jiné krize na finančních trzích je nezbaví hodnoty. Můžete tak do budoucna zajistit nejen sebe, ale také svou rodinu a blízké. Jedná se v současnosti o nejvýhodnější investici pro malé investory, kteří se nemohou dovolit investovat velké sumy peněz naráz. Neváhejte využít této skvělé investiční příležitosti.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Komentáře k článku