close

V našem zázemí, které tvoří v mnohých případech rodinný dům, ale i víkendová sídla v podobě chat či chalup, se chceme zajisté cítit co nejpříjemněji nejen v interiérových prostorách bydlení, ale i ve venkovních částech, tedy na dvoře nebo zahradě. Zeleň hraje určitě podstatnou roli. Trávník nejen že působí lákavým a líbivým dojmem, ale rovněž dokáže i zpevnit v některých případech problematický terén.

Zatravňovací tvárnice Guttagarden /
Zatravňovací tvárnice Guttagarden /

Plánujete-li výsadbu trávníku kromě požadavku na upravenou zeleň i z důvodu zpevnění povrchu například kolem chodníků, zahradních cest, ale i v blízkosti jezírka nebo skalky, případně tam, kde parkujete vozidlo, vyplatí se popřemýšlet o speciálních prvcích, kterými jsou zatravňovací tvárnice. Jedná se o vysoce efektivní záležitost, která je k dispozici v celé paletě variací.

V problematice a nabídce zatravňovacích tvárnic však lze spatřit nemalé rozdíly. V každém případě je dobré zaměřit se na kvalitu, která více méně ovlivňuje délku životnosti a s tím celkovou spokojenost.

Zatravňovací dlažba Guttagarden je velmi dobré řešení

Jak vidět, není zatravňovací dlažba jako zatravňovací dlažba. Velmi vhodným řešením je zatravňovací dlažba plastová. Zapomeňte na klasické materiály, jejichž představitelem je například beton, který je těžký, špatně se s ním manipuluje a navíc je poměrně náchylný k rozbití. Právě plast je v těchto případech daleko vhodnější.

Plastové zatravňovací tvárnice se vyznačují vysokou pevností a prvotřídní kvalitou, kterou garantuje německý výrobce. Tyto speciální plastové dlažby se hodí jak na menší, tak i na větší plochy. Dlažba Guttagarden neabsorbuje vodu a umožňuje daleko větší zatravnění. Díky své zelené barvě není narušen ráz přírodního zákoutí, trávního svahu či parkoviště.

Zatravňovací dlažba Guttagarden je k dispozici i v černém provedení, které je pak ideální volbou pro vodopropustná zpevněná parkovací stání, kde je možno vsadit i štěrk nebo dekorační kamení.

Základní pozitiva plastových zatravňovacích dlažeb

Výrobce zatravňovacích dlažeb Guttagarden do svých produktů vkládá řadu pozitiv, které je tím pádem staví vysoce před konkurencí. Jedná se zejména o potlačení absorpce vody, ale zároveň o ochranu před rychlým vysycháním trávníku. Dále potom zdůrazněme rychlou a velmi jednoduchou pokládku, kterou zvládne i laik. Zmínit je třeba i patentové fixační bloky na spodní straně dlaždice. Vysoká pevnost v tahu a smyku zajišťuje dlouhou životnost bez jakýchkoliv problémů. Ochrana proti erozi svažitých ploch či ochrana proti krtkům je dalším plusem, díky kterému tvárnice obsadí ještě širší uplatnění. Rozměry dlažby jsou 0,5 m x 0,5 m, jde tedy o výhodný skladební rozměr.

Plánujete-li zpevnění ať již travnatých cest a ploch, tak i štěrkovitých prvků, stoprocentně o zatravňovacích dlažbách výrobce Guttagarden minimálně popřemýšlejte. Jedná se totiž o jedno z nejlepších řešení, které si momentálně můžete pořídit. Počítejte s komplexní spokojeností, kvalitou, přitom však jednoduchostí a příjemnou pořizovací cenou!

Tags : trávník

Komentáře k článku