close
1876

Rozhodnete-li se něco postavit, ve většině případů se nesmí podcenit základy. Je třeba si uvědomit, že se jedná vlastně o nosnou část, která potom ponese celý objekt, který je často vysoké hmotnosti. Naštěstí dnes již stavba základů není tak složitá, jako tomu bylo dříve. To hlavně díky moderním stavebním prvkům, mezi které je možno zařadit i ztracené bednění.

Ztracené bednění si můžete zjednodušeně představit jako dutou tvárnici, která je zespodu i shora otevřená. Do jejích útrob se potom vlévá základový beton. Ztracené bednění je vyráběno v několika rozměrových variacích – je třeba vybrat v závislosti na parametrech stavby.

Ztracené bednění má mnoho pozitiv

Ztracené bednění se hodí téměř do každého základu /
Ztracené bednění se hodí téměř do každého základu /

Ztracené bednění je velmi oblíbeným stavebním prvkem, který s sebou přináší množství výhod oproti klasickému betonování základů. Práce je značně zjednodušena a urychlena, protože není potřeba používat klasické, dřevěné bednění. Beton se totiž díky profilu ztraceného bednění nemá kam rozlévat. Prvek ho udrží ve svém vnitřku a tím jednotlivé kusy bednění také velmi pevně spojuje. Když není potřeba instalovat dřevěné bednění, tak potom samozřejmě odpadá i jeho odstraňování, které bývalo spojováno s povrchovými úpravami již zaschnutého betonu.

Ztracené bednění můžete skládat i na sebe. Málokdy stačí jen jeho jedna vrstva. Skládání je velmi jednoduché a to především díky zámku, tím je dosaženo, že tvarovky do sebe vzájemně zapadají – není se tak třeba obávat ani úniku betonu.

Ztracené bednění představuje velmi oblíbený stavební prvek, který se těší vysoké praktičnosti. Vyrábí ho hned několik firem. Pokud byste upřednostňovali kvalitu, doporučíme popřemýšlet o ztraceném bednění Presbeton, se kterým mají dobrou zkušenost jak jednotlivé stavební firmy, tak i kutilové! Usnadněte si tedy práci jak nejvíce to je jen možné!

Komentáře k článku