close
no thumb
stažený soubor
Bambus dodá fontánce pořádný kus elegance

Máte rádi zvuk tekoucí vody před usnutím? Pak vám přinášíme možnost, jak na to. Vyrobit si vlastní originální pokojovou fontánu, která navodí romantickou atmosféru, je snazší, než si myslíte. Všechno, co budete k výrobě potřebovat, máte doma, najdete venku a zbytek drobností dokoupíte v hobbymarketu.

Co budete potřebovat?

V první řadě budete potřebovat větší květináč bez odtokového otvoru a malý plastový květináč naopak s odtokovými otvory. Venku si nasbírejte vašemu oku lahodící oblázky a do hobbymarketu vyrazte pro malé čerpadlo (používá se třeba v akvaristice), tamtéž pořídíte i hadičku se stejným průměrem, jaký má vývod čerpadla a podle vkusu umělé či živé rostliny, bambusové duté tyčky nebo jiné dekorativní předměty. Nyní můžete začít sestavovat svou fontánku.

hqdefault
Výroba fontánky není náročná

Na dno velkého květináče umístěte čerpadlo s hadičkou, kterou protáhnete dírou v malém květináči. Ten slouží jako ochrana čerpadla, takže jím čerpadlo přiklopíme. Poté navrstvíme oblázky až po okraj velkého květináče. Hadička vedoucí z čerpadla by měla být delší, abyste ji mohli zavést třeba do provrtaného kamínku nebo do malé amfory s dírou, což vytvoří efekt ze známé pohádky “hrnečku vař”. Podle vkusu můžete květináč osázet rostlinami a dílo je hotové. Poslední nezbytnou věcí zůstává zastrčit čerpadlo do zásuvky a úspěch se dostaví hned. Užijte si pyšný pohled na svůj vlastní výtvor a usínejte u příjemného zvuku dopadajících kapek.

Tags : bytové doplňkydekoraceložnice

Komentáře k článku