close
childrens-for-girls-3368015_640

Když dítko povyroste do teenagerských let, je čas změnit zařízení pokoje z dětského na studentský, aby víc odpovídal potřebám dospívajícího potomka. Chce to spoustu dobrých nápadů, jak místnost vybavit, pár tipů přinášíme i my.

  1. Žádný dětský nábytek

I když jste před lety chytře koupili rostoucí nábytek, tedy s nastavitelnou výškou, od určitého věku dítěte odmítá všechno dětské a dětinské. Proto ho netrapte a pořiďte mu “dospělácký” psací stůl i ostatní nábytek.

  1. Volte jemné odstíny

Při malování volte raději světlé odstíny, pastelové a krémové barvy, oživit místnost pak můžete výraznějšími doplňky.Teenageři obvykle celkem rychle mění názor na to, co je právě in, proto je lepší zvolit základní neutrální barvu  průběžně měnit jen doplňky.

  1. Zrušte koberec

Do studentského pokoje je praktičtější  laminátová, PVC nebo vinylová podlaha, kterou stačí podle potřeby zamést a jednou za čas vytřít. Navíc se vyhnete skvrnám od malování barvou, fixem, případně od jídla či rozlitého pití.

  1. Vyberte kvalitu

Pamatujte na to, že nábytek musí vydržet několik let. Vybírejte tedy kvalitně zpracovaný nábytek, který vydrží i ostřejší zacházení.

  1. Uzavřené úložné prostory

Jestli je vaše dítě stejný bordelář jako jeho vrstevníci, předejděte stresu a pořiďte mu dostatek úložných prostor, navíc s možností zavřít je.

  1. Háčky a věšáky

Zabraňte budoucím hádkám o pohozeném oblečení a pořiďte vašemu potomkovi dostatek věšáků a háčků, kam si může pověsit to, co ze sebe po příchodu sundá.

  1. Vytvořte zóny

Účelově zařízený pokoj má viditelně rozdělené zóny pro práci, zábavu a odpočinek. Prostor mezi pracovním a relaxačním místem můžete oddělit třeba paravánem. Má to tu výhodu, že se dá přemisťovat podle momentální nálady a potřeby.

  1. Pořádný pracovní stůl

Na pracovním koutku nešetřete, stůl s dostatečnou pracovní plochou a kvalitní ergonomickou židlí, je naprostý základ. Hrajete o zdravá záda vašeho dítěte.

  1. Bude party!

Nezapomeňte, že se u něj anebo u ní občas sejdou kamarádi, i když to nemusí být zrovna večírek. Vhodné praktické posezení se hodí, například hromada polštářů.

  1. Osobitost mu vtiskne majitel

Každý pokoj by měl nést originalitu člověka, který ho obývá. Dopřejte svým dětem, aby do zařizování směly mluvit. Právě vaše dítě by mělo navrhnout, případně vyrobit i různé dekorace, jímž svůj pokoj doladí.

Tags : studentský pokoj

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku