close

3 tipy na koupi bytuSháníte nový byt, ale jste značně limitovánifinančním rozpočtem? Proč utrácet více, než je nezbytně nutné? Společně s realitními odborníky jsme pro vás připravili tento článek, jehož součástí jsou také 3 praktické tipy a rady, které vám při koupi bytu pomohou ušetřit zajímavé finanční částky.

Tip č. 1 – na pomoc realitky zapomeňte

Je pochopitelně velmi snadné a pohodlné svěřit veškerý proces koupě bytu do rukou zástupce realitní kanceláře. V takovém případě se sice o nic nemusíte starat, na druhou stranu však budete muset sáhnout hlouběji do kapsy a služby realitní kanceláře dříve nebo později zaplatit. Věřte, že částka, jež si za poskytnuté služby realitky účtují, rozhodně není zanedbatelná. Z tohoto důvodu sázejte raději na proces koupě bytu bez realitky.

Tip č. 2 – jednejte výlučně s majitelem nemovitosti

Vyhlédli jste si krásný byt, v němž si dokážete představit pohodlné bydlení? Pokud jste u inzerátu narazili na zprostředkovávajícího realitního makléře, pak se mějte na pozoru. I zde bude totiž výsledná cena nemovitosti navýšena o provizi, jež si realitky účtují. Z tohoto důvodu proto nové bydlení vybírejte výlučně na portálech, které nevlastní žádná z realitních kanceláří. Zároveň se snažte kontaktovat vždy samotného majitele nemovitosti, nikoli zástupce portálu nebo realitního makléře.

Tip č. 3 – o kupní ceně vyjednávejte

Zdá se vám cena nemovitosti příliš vysoká? Nelíbí se vám společné prostory domu nebo jeho okolí? Zkuste o prodejní ceně bytu smlouvat. V případě rychlého jednání vám vlastníci nemovitosti mohou poskytnout zajímavou slevu. Ještě před tím, než podepíšete kupní smlouvu, nahlédněte do katastru nemovitostí a informujte se o skutečném majiteli prodávané nemovitosti. Vyhnete se tak nepříjemným komplikacím a problémům v budoucnu.

Tags : bez realitkykoupě bytu
Gabriela Kortová

The author Gabriela Kortová

Leave a Response