close

Zařízení chodbyRuku na srdce: V jakém stavu se právě teď nachází vaše chodba? Většinu místností ve vaší domácnosti máte do detailu vyšperkovanou, zařízenou dle vašich přání i představ, ale na chodbu již vám nezbyl ani čas, ani energie a tak jste ji jednoduše vypustili. Nezoufejte, je to nešvar většiny domácností. Spousta lidí nemá to štěstí, že by mohli o dispozicích svého bydlení rozhodovat, a proto se ve finále musí smířit s tím, co je jim dáno. Jiné to není ani s chodbou, kterou zkrátka musíte brát takovou, jaká je. Ať už malá nebo velká, úzká nebo široká – zaslouží si pozornost. V dnešním článku vám poradíme, jak při zařizování nejopomíjenější části drtivé většiny domácností postupovat, abyste s výsledkem byli maximálně spokojeni!

  1. Nedostatek osvětlení

    Co se osvětlení chodby týče, ideál se velmi často rozchází s realitou. Je samozřejmé, že abyste to měli úplně bez práce, muselo by se ve vaší chodbě nacházet minimálně jedno okno, které by jí propůjčovalo dostatek denního světla. Ano, je to hodně nereálné a ve většině případů jsou chodby tmavou částí bytu. Řešení se může skrývat v pořízení střešních oken, pokud vám to dispozice bytu dovolují. Pokud ne, nezbývá vám nic jiného, než sáhnout po umělém osvětlení. Lampičky, hlavní světla, bludičky či bodovky – věřte, že máte z čeho vybírat. 

  2. Když kvůli nábytku není na chodbě k hnutí!

    Většina chodeb je spíše úzkých a málo prostorných, a i přesto se spousta lidí snaží nacpat do tohoto prostoru co nejvíce nábytku, díky kterému se pak na své chodbě sotva otočí. Vážně vám musíme připomínat, že takhle se to skutečně nedělá? Ať už si sem umístíte velké skříně, které zavřené sice tolik místa nezabírají, ale jakmile je otevřete, nikdo kolem nich neprojde, nebo si na zeď pověsíte nespočet rodinných fotografií, které budou lákat k prohlížení, avšak i v tomto případě bude dostatek místa nedostatkovým zbožím. Co se nábytku týče, chce to volit hodně opatrně. 

  3. Myslíte na svršky?

    Chodba je místem, ze kterého opouštíte váš domov. Z tohoto důvodu je více než důležité myslet na prostor, který vyhraníte odkládání svršků. Pokud se vám místa navíc skutečně nedostává, odpusťte si volnu klasického stojacího věšáku, který by zbytečně ještě více ukrojil z již tak dost miniaturního prostoru. Přednost dejte nástěnným háčkům. Ty si můžete rozmístit tak, jak je vám libo a jak se vám to hodí, což je jedna z jejich největších výhod. Tou další je samozřejmě fakt, že nezabírají místo na zemi, nýbrž na zdi. A ty oželíte mnohem snáze, viďte?

Tags : chodba
Nikol Bláhová

The author Nikol Bláhová

Leave a Response