close
shutterstock_318060599

Mech je velmi zajímavý materiál na výrobu bytových dekorací a v poslední době je hodně populární. může za to i skutečnost, že v hobby marketech se dnes dá běžně sehnat mech sušený, s nímž se dobře pracuje.

K tomu, aby i váš domov zdobily mechové dekorace, potřebujete jen šikovné ruce a trochu kreativity. Nejčastěji se mechem obalují různé  polystyrenové nebo jiné předměty a tvary, které pak dále zdobíme podle vlastní fantazie.

1. Mechové věnce

Na slaměný nebo polystyrenový věnec připevníte mech (nejlépe přilepit nebo přivázat zeleným vázacím drátem, ten se v mechu ztratí). Další kroky jsou pak podle toho, k čemu bude věnec dloužit. Můžete ho připravit jako adventní svícen, přizdobit živými květinami a použít jako dekoraci při sváteční večeři, naaranžovat ho můžete pro jakoukoliv příležitost.

2. Mechové stromečky

Připravte si květináč a dřevěné polínko nebo větvičku odpovídající velikosti. Dejte do středu nádoby a obsypejte štěrkem nebo drtí tak, aby se v základně nehýbalo. Okolo polínka pak aranžovacím drátkem připevňujete mech do požadovaného tvaru.Tam, kde chcete, aby se stromek zužoval, utáhněte drátkem, naopak v místech, kde má být stromek širší přidejte další vrstvu mechu.

3. Minizahrádky ve sklenici

Velmi pěkné jsou takto upravené miniaturní zahrádky ve větší skleněné dóze. Dtačí vystlat ji mechem a zapíchnout do něj  jarní cibuloviny – tulipány, hyacinty nebo narcisy. Na mechu mohou rovněž vykvétat krokusy či něžné konvalinky a zahrádku můžete ještě přizdobit neživými předměty.

4. Mechové obrazy

Ty jsou v interiérech obzvlášť oblíbené, hlavně tam, kde nemůžete pěstovat pokojové rostliny nebo chcete mít nějakou originální nástěnnou dekoraci. Mechové obrazy jsou naprosto bezúdržbové, vůbec se nemusí zalévat. Mech na nich je konzervován ekologickým prostředkem, který mu nejen zajistí dostatek vláhy, ale chrání ho také před změnou barvy či konzistence. Takto ošetřený mechový obraz vám vydrží roky.

Tags : dekorace z mechumech jako dekoracemechové dekorace

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku