close
koupelny

Koupelna často patří k zanedbávaným místům v domácnosti. Nevěnujeme jí tolik pozornosti, protože tam zdánlivě netrávíme tolik času, ale právě její funkční a praktické zařízení vám může bydlení velmi zpříjemnit. Je jasné, že v žádné koupelně nebude chybět zrcadlo, koš na prádlo nebo různé poličky a háčky na ručníky. Tyto vychytávky vám ale mohou koupelnu vyladit k dokonalosti.

Bezdotykové dávkovače mýdla

Po pandemii koronaviru jistě všichni více myslíme na hygienu rukou a na pravidelné mytí. Bezdotykové dávkovače jsou v tomto směru velmi chytrým zařízením, které odměří vhodnou dávku prostředku a zároveň zabraňuje přenosu bakterií nebo dalších škodlivin.

Sušiče rukou

Obvykle se s nimi setkáváme jen na veřejných toaletách, ale proč si je vlastně nepořídit i domů? Zejména pokud máte častější návštěvy, vůbec nemusí být od věci pořídit si tohle zařízení a vyhnout se sdílení ručníků. Snadno nahradí ručníky nebo papírové utěrky a zbaví vás nutnosti řešit zápach nebo to, komu zrovna ručník patří a kdo se do něj utíral před vámi.

Samozavírací sedátka na WC mísy

Jak často si vzpomenete na to, abyste po sobě zavřeli záchodovou mísu? Mnozí lidé na to zapomínají, a přitom jde o poměrně zásadní činnost. Přiklápění totiž zabraňuje šíření zápachu, ale také bakterií z mísy do zbytku prostoru. Skvělým řešením je samouzavírací systém, který tento úkol obstará za vás. Díky velmi kvalitním pantům umožňuje bezpečné a tiché zaklopení, což je velmi komfortní a praktické.

Termostatické baterie pro úsporu vody

Na rozdíl od běžných baterií dovedou tyto nejen regulovat tok vody, ale také nastavit její teplotu. Proto se může osvědčit zejména jejich instalace do vany nebo sprchových koutů, jelikož udržují stabilní nastavenou teplotu vody, i pokud je sprchování nebo napouštění přerušeno. Moderní termostatické baterie navíc bývají také vybaveny různými přídavnými funkcemi, které z nich dělají velmi multifunkční zařízení. Mezi tyto pokročilé funkce patří třeba odizolované tělo, které brání spálení o horký kov, což může být zejména pro rodiny s dětmi velmi užitečné. A dále třeba také bezpečnostní pojistka, u které lze snadno nastavit maximální teplotu vody.

Zdroj obrázku: Pixabay

Komentáře k článku