close
Rostliny

Jarní pěstování květin i rostlin, které využijete v kuchyni

obrázek_2023-02-20_074315533

Jaro klepe na dveře, a tak je čas ho pustit i do vašeho domova. Vytvořte neopakovatelnou, jarní atmosféru interiéru a pořiďte si první jarní květiny, které vám vnesou do každého pokoje svěžest a barvy. Navíc můžete využít i sílu jarních rostlin, které využijete při vaření.

Zima už se s námi pomalu začíná loučit a snad každý z nás se těší na nové roční období. Jaro patří k vůbec nejoblíbenějšímu času, právě pro teplo a dostatek slunečního svitu. Ten prospívá také květinám a rostlinám, které se nemohou dočkat. Jako první na zahradě vždy vykvétají sněženky, narcisy a později i tulipány, i ve vašem interiéru to ale může krásně vykvést.

Barvy a vůně u vás doma

Obrovskou výhodou jarních květin je právě jejich svěžest a nádherná vůně. Nepotřebujete žádné čističe vzduchu nebo speciální vůně do interiéru. O to všechno se postará krásná jarní kytice na vašem jídelním stole. Udělejte radost sami sobě a kupte si barevnou jarní kytici plnou tulipánů. Díky ní se celý pokoj krásně rozzáří a vy se začnete těšit na jaro o to víc.

Velikonoční rostliny

Možná i s oslavou Velikonoc máte spojené pěstování různých klíčků. Mezi ty nejčastější patří řeřicha, která svou sytě zelenou barvou oživí interiér a spolu s velikonočními dekoracemi bude originální ozdobou s přírodním prvkem. Řeřicha je ale mnohem prospěšnější, obzvlášť v kuchyni.

Řeřicha jako jarní zdroj vitamínů

Na konci zimy se vám přírodní zdroj vitamínů bude určitě hodit a vaše tělo vám poděkuje. Řeřicha je zdrojem vitamínu B, C, E a K, nechybí ani tolik potřebný betakaroten. Posilte imunitu celé rodiny i vy a vypěstujte si řeřichu v pohodlí domova. Stačí vám jen semínka řeřichy, vata, miska a voda. Naklíčení trvá jen pár dní a s dobrou zálivkou se dočkáte výsledku již za týden.

Řeřicha je bylinka, se kterou se nemusíte o nic starat a sklízíte stonky s drobnými listy již po pár dnech. Stačí ostříhat nůžkami a užívat si její svěží chuť i vitalitu pro vaše tělo. Celé stonky řeřichy pak můžete využít například do salátu, pomazánek nebo třeba jen tak na namazaný krajíc chleba. Chutná svačinka s nádechem jara potěší všechny z rodiny.

Krásné cibuloviny

Pokud jste spíše zastáncem kvetoucích, barevných a voňavých květin, pak vám nesmí uniknout například hyacint. Ten pořídíte již zasazený v květináči, ze kterého vychází poměrně velká cibulovina. Z ní po častém zalévání brzy vyjdou první stonky s listy a nádherné květy na sebe nenechají dlouho čekat. Hyacinty se prodávají v nejrůznějších barvách, a tak si snadno vyberete takový, který se hodí do vašeho interiéru nejvíce.

Oblíbený modřenec

Náznak jara vám přinese také modřenec. Ten je oblíbený zejména na menších před záhonkách. Z nich si natrháte krásnou první jarní kytičku do malé vázy, se kterou originálně ozdobíte konferenční stolek. Opojná vůně se prolne celým obývacím pokojem a vám tak zlepší náladu o sto procent.

Mezi další oblíbené jarní květiny patří:

  • narcis,
  • krokus,
  • kosatec,
  • prvosenka a další.

Pokud si pořídíte pár takových jarních květin, váš interiér bude rozzářený, plný svěžesti a jara ještě dříve, než se jaro ohlásí i venku. Skoncujete tak se zimou ještě dříve, což vaší psychice určitě pomůže.

Váza vyzdvihne květinu

Pořídili jste si nádhernou jarní kytici přímo na jídelní stůl? Taková dominantní dekorace si zaslouží pořádnou vázu! Nebojte se experimentovat, v dnešní době se hodí do moderních interiérů vázy různých barev, vzorů i tvarů. Velmi moderní jsou pak lesklé vázy stříbrné nebo zlaté barvy. Už se nemusíte držet minimalistického vzhledu s klasickým tvarem a průhledným sklem.

To samé platí také u květináčů s květinami zasazenými v zemi. Pořiďte takovou barvu květináčů, která podpoří celkový styl interiéru.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : jarokvětinypěstování

Komentáře k článku