close
Spolupráce

Jaro je ideální čas na úklid nebo rekonstrukci dílny

A,Man,In,His,Diy,Workshop,,He,Reads,Documentation,To

S příchodem doby, kdy se prodlužuje denní světlo, je ideální čas zamyslet se nad jarním úklidem zahrady, domu, a současně i vaší dílny. Zkuste toho využít a podívat se na ní jinýma očima. Odpovídá skutečně dílna vašim potřebám a požadavkům? Pokud ne, proč se nepustit do jarní přestavby?

Organizace především

Aby bylo možné získat ve věcech nějaký řád, bude zapotřebí přidat dostatek nábytku, polic nebo závěsných systémů, kde můžete všechen materiál, nářadí i jakékoliv další věci schovat. Pokud máte dílnu větší a plnou šuplíků, neváhejte si jednotlivé šuplíky s nářadím popsat nebo alespoň barevně odlišit. Lépe se pak budete ve věcech orientovat.

Specifika garážové dílny

Pokud máte dílnu vyrobenou z garáže, skříně kolem vašeho auta by neměly zasahovat příliš do prostoru. Otevírání dvířek či šuplíků by mohlo díky chvilkové nepozornosti vaše auto znehodnotit. Na druhou stranu, pokud chcete garáž používat k jejímu původnímu účelu a „šťourat“ se v ní v autech, budete potřebovat něco navíc: zvedák.

Pro domácí použití ve větších garážích připadají v úvahu buď dvousloupové zvedáky, anebo zvedáky nůžkové. Výběr závisí na prostoru, který máte k dispozici i na tom, jak moc vážně to s auty myslíte. Obecně jsou sloupové zvedáky dostatečné pro všechny myslitelné práce a ne náhodou na ně narážíme ve většině autoservisů a pneuservisů.

Dalším užitečným kusem vybavení je kompresor. Vybírat můžete z pístových a šroubových kompresorů. Oba typy mají své výhody a nevýhody, které bude potřeba posoudit a vybrat ten, který lépe odpovídá vašim konkrétním potřebám  apožadavkům.

Nad čím se zamyslet dále?

Pokud se rozhodnete pro větší úpravu vaší dílny, využijte možnosti vybrat si vestavěný nábytek přímo na míru. I když vás vyjde nábytek finančně o něco dráž, efektivita využití prostoru ve vaší dílně bude mnohem vyšší. Neváhejte také zbavit se věcí, které již nepotřebujete. Takové věci odvezte například na chalupu nebo je prodejte. I vaše dílna potřebuje s příchodem jara volně dýchat.

Znovu si zkontrolujte svůj pracovní stůl a ověřte si, že je dostatečně pevný a stabilní, bezpečnost je v dílně vždy na prvním místě. Od věci není také kontrola elektroinstalace a funkčnosti všech elektrických spotřebičů.

Zdroj obrázku: Jack Frog / Shutterstock.com

Komentáře k článku