close
Interiérové doplňky

Jak využít fotografie v minimalistickém interiéru? Vyzdobte si byt zajímavým doplňkem

obrázek_2023-02-22_211826748

Abyste se ve svém domově cítili dobře, je zapotřebí si ho zařídit k obrazu svému. Kromě nábytku, bytového textilu a doplňků to znamená také vyzdobit stěny, které zůstaly prázdné. Vedle tradičních obrazů je možné sáhnout po originální fotografii, kterou jste pořídili během své dovolené nebo na výletě s dětmi. Jakou formu nejlépe zvolit?

Minimalistický design a fotografie

Módní trendy týkající se zařizování interiéru hlásají zejména minimum zdobnosti, jednoduché tvary, žádné zbytečnosti. V časopisech byt vybavený v tomto stylu vypadá na první pohled velmi zajímavě a čistě. Není proto divu, že řada lidí se snaží své vlastní obydlí přizpůsobit tomu, co v časopise viděli.

Když mají nakoupen nábytek a bytové doplňky a všechno instalováno v bytě, nabydou pocitu, že to není ono, protože tomu jejich bytu něco chybí. Ano, jsou to takové drobnosti, jako výzdoba zdí, která dokáže obydlí vdechnout tu správnou atmosféru.

Minimalismus totiž neznamená, že si na zeď nesmíte nic pověsit a ta musí bezpodmínečně zůstat holá. Právě tím, že si do bytu dáte třeba zajímavou fotografii, docílíte v něm pohodové a zabydlené atmosféry.

Základem je správně zvolená fotografie

V současné době se fotí hodně. Lidé si pořizují fotografie pomocí mobilních telefonů a sdílejí je s přáteli na sociálních sítích, případně si je ukládají na disku v počítači. Některé fotografie by přitom stálo za to vytisknout a vystavit na odiv.

Velmi zajímavě vypadá černobíle provedená fotka. Vyniká zejména na bílé zdi. Znázorňovat může ulici, kousek přírody i portrét. Nemusíte být uměleckými fotografy, aby se vám podařilo takovou fotografii vytvořit. Vždyť nemáte v úmyslu aspirovat na cenu World Press Photo, ale chcete si jen vytvořit zajímavý detail ve svém bytě.

K tomuto účelu se bude hodit fotografie ve vyšším rozlišení. Pro tisk je ideální rozlišení 300 dpi, ale někdy si vystačíte i s menším mezi 150 až 300 dpi. Věděli jste, že klasické domácí inkoustové tiskárny mají rozlišení většinou právě 300 dpi? Pro kvalitní tisk stačí fotoaparát s rozlišením 8 MPx.

Toto rozlišení odpovídá standardnímu videozáznamu ve formátu 4K. Díky tomu lze pořizovat kvalitní fotografie i běžného videa. Cest, jak získat zajímavou fotku, je tedy více. Stačí mít doma barevnou tiskárnu, případně využít služeb profesionálního fotolabu.

Fotografie na plátně nebo plakát

Kromě tisku fotografií na fotopapír lze si nechat fotku vytisknout na 100% bavlněné plátno a natáhnout na dřevěný rám. Využít můžete i nalepení fotografie na pěnovou desku z lehčeného polyuretanu. Takto získáte fotoobraz na vysoké úrovni, který se nebudete muset stydět pověsit na zeď v obývacím pokoji.

Stačí se podívat na internetu, který e-shop takovou službu nabízí. Neméně originálně vypadá plakát na polomatném, lesklém papíru či papíru se strukturou plátna. V interiéru bude detailem, který přitahuje zrak.

Vzpomínky ve vlastní kalendáři

Stylovým doplňkem domova jsou nástěnné kalendáře. Co takhle si vyrobit svůj vlastní z fotografií, které jste pořídili na báječné dovolené u moře nebo na horách? Zde se vaší fantazii meze nekladou. Vaše oblíbené fotky budou s vámi po celý rok a při pohledu na kalendář si vždy v paměti vybavíte příjemné chvíle, které jste tenkrát zažili.

 I v tomto případě lze využít služeb internetových obchodů, které se touto činností zabývají. Obvykle vše vyřídíte on-line bez nutnosti osobní návštěvy. Hotový kalendář vám pak přijde poštou domů.

Renovace interiéru pomocí fototapety

Aby byl výčet uplatnění fotografie v interiéru kompletní, neměli bychom zapomenout na fototapety na zeď či na dveře. V tomto případě se budete muset spokojit s tím, jaké fotografie nabízejí jednotlivé internetové obchody. Určitě si ale v jejich nabídce vyberete. Fototapetou je možné velmi rychle vdechnout nudné zdi nový život nebo renovovat starší dveře.

Pomohly vám naše tipy na využití fotografie v interiéru?

Tags : dekorace

Komentáře k článku