close
shutterstock_321291647

Podzim je nejlepší doba na domácí tvoření. Chladné počasí nás stále častěji drží ve vyhřátém domě, takže je na tvorbu mnohem víc času. A podzimní příroda poskytuje nejen dost inspirace, ale i materiál pro výrobu různých dekorací.

DIY neboli Do It Yourself znamená udělej si to sám. Jedná se především o výrobu nábytku, bytových doplňků, dekorací, ale samozřejmě i dalších drobností, které nám dají radost. I my přidáme několik tipů, jak si vylepšit bydlení a kreativně tak vyplnit třeba chladivý podzimní čas.

Renovujte starý nábytek

Zajímavou komodu či sekretář po babičce nemusíte vyhazovat, s trochou šikovnosti jim můžete dát nejen nový vzhled, ale i nové uplatnění. Zrušte staré šuplíky a místo nich naaranžujte ratanové košíky či pestré papírové boxy.

Palety už jsou klasika

Že se z euro palet dá vyrobit v bytě téměř všechno, už asi není nutné objevovat. A nemusí to být hned stylový nábytek, stačí jen pověsit jednu na stěnu, na jeden spojovací trámek připevnit poličku a na svislá prkýnka věšáky – předsíňová stěna je na světě.

Použít se dá všechno, co je ze dřeva

Že můžete z každého kousku nábytku vytvořit něco nového, je celkem jasné. Zajímavé kousky ovšem můžete vytvořit i z dřevěných bedýnek na ovoce a zeleninu. Stačí je vhodně pospojovat a vznikne trendy konferenční stolek nebo policová sestava.

Police snadno a rychle

Zajímavé stylové police na zeď vzniknou z obyčejných prkýnek zavěšených na provazech. Stačí provrtat na obou koncích dvě dírky na provléknutí provazu. Uzly na koncích působí velmi dekorativně. Na výrobu polic můžete kreativně využít i nepoužívané dřevěné štafle, na jejichž jednotlivé příčky položíte dřevěné desky od největší po nejmenší.

DIY bytový textil

V bytovém designu vládnou přírodní materiály a domácí tvorba. Pleťte, háčkujte, šijte, barvěte látky a věnujte se potisku podle vlastních představ. Osobitý styl je trendy a s malými náklady můžete vaše bydlení až neuvěřitelně proměnit.

Tags : dekoraceDIYdoplňkynábytek

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku