close
Spolupráce

5 ověřených rad, jak rychle nabrat svalovou hmotu při domácím cvičení

65986-muz-co-posiluje

Uzavření fitness center přimělo sportovce vyměnit profesionální vybavení za obývací pokoj a několik činek. Svaly však mohou růst i bez posilovacích strojů. Stačí vědět, jak efektivně využít váhu vlastního těla.

Jak rychle nabrat svalovou hmotu doma? Zkuste 5 osvědčených tipů

K hlavním výhodám posiloven a fitness center bez debat patří sportovní vybavení a zázemí. Několik posledních měsíců jsme ale odkázáni na cvičení doma, kde většinou tyto pomůcky k dispozici nemáme. Lze vůbec v prostředí domova docílit zvětšení svalového objemu, aniž bychom použili posilovacího náčiní?

Princip růstu svalů spočívá v zátěži

K nabrání svalové hmoty je nutné svaly zatížit tak, aby došlo ke vzniku svalového napětí, namožení svalů a metabolického stresu, což jsou tři mechanismy nezbytné pro růst svalů. V posilovně potřebnou zátěž vytvoříte pomocí činek a posilovacích strojů. Svalovou hmotu však lze nabrat i při správném využití vlastní tělesné hmotnosti.

Jak zvýšit intenzitu cvičení s vlastní vahou

Při cvičení s vlastní vahou je nutné zvýšit intenzitu cvičení. Existuje 5 účinných způsobů, jak toho docílit:

1. Pomalé provedení cviku –náročnost zvýšíte pomalým a kontrolovaným provedením cviku.

2. Krátké pauzy –přestávky mezi sériemi a cviky zkraťte na 45 až 60 vteřin.

3. Vyšší počty sérií –místo klasických 3 sérií si dopřejte 5 sérii a více.

4. Změna úhlu – s pomocí židle, balonu nebo TRXse pořádně zapotíte i u cviků, které máte zmáknuté.

5. Nerovnoměrné rozložení váhy –přeneste váhu na jednu končetinu a jedna strana těla tak najednou netáhne pouze 50 %, ale klidně i 70 % váhy.

Růst svalů podpoří jídelníček bohatý na proteiny

Kromě změny intenzity tréninku je nezbytné svalům dodávat správnou výživu stimulující jejich růst. Přirozená strava často nestačí. Pomoci tak může doplněk stravy obsahující proteiny. Dostatek proteinů vám dodá například nápoj v prášku Protein Drink Mix. Stačí jej smíchat s vodou a získáte ideální proteinový nápoj, který vám pomůže nabrat svalovou hmotu. K zakoupení je v rámci distributorské sítě Herbalife Nutrition.

Komentáře k článku