close
Komerční články

Moderní obec šetří na energiích a zlepšuje životní standard svých obyvatel. Pomůže i moderní LED osvětlení

Také jste si při procházce vaším městem všimli, že některá pouliční světla nesvítí, jiná podivně problikávají nebo vypadají jako z minulého století? Je pravdou, že v českých ulicích se stále najde řada velmi starých pouličních lamp, které nejsou ani efektivní, ani úsporné a ke všemu ještě i hrozně vypadají. Řešením, o které je aktuálně velký zájem, může být solární LED osvětlení, které můžete využít dokonce i v místech bez dosahu elektrické sítě.

Proč vybrat LED osvětlení do ulic vašeho města?

Veřejné LED osvětlení se rozhodně vyplatí. Jeho hlavní doménou je samozřejmě velká úspora energie – pokud se tedy dnes instalují nové lampy, už jsou to právě jen LED světla. Máte možnost zvolit si u nich i teplotu osvětlení. Snadno nastavíte i intenzitu světla – a to vše bezdrátovým dálkovým informačním systémem.

Velmi oblíbenou možností jsou LED světla s pohybovým čidlem – díky tomu může být úspora energie ještě vyšší. Jak to funguje? Světlo, které má pohybové čidlo, svítí v úsporném režimu pouze na 30 %. V okamžiku, kdy zaznamená nějaký pohyb, rozsvítí se na 100 %. V méně vytížených lokalitách je to velmi dobré řešení, protože kromě úspory energie snižuje i světelný smog, který je v dnešní době taktéž velmi diskutovaným tématem.

Moderní obecní rozhas

V řadě měst a obcí je obecní rozhlas ve zcela havarijním stavu. Mnoho lidí se totiž domnívá, že je zcela nepotřebný, není to však tak docela pravda. Ne všichni občané mají přístup k novinám nebo internetu, a proto je pro ně klíčové mít možnost dozvědět se o podstatných informacích i jinak. Obecní rozhlas může sloužit nejen pravidelnému hlášení o tom, že místní farmář prodává čerstvou úrodu jablek, ale třeba také k ohlašování živelních katastrof nebo jiných nebezpečných situací. Dobrou volbou je moderní bezdrátový rozhlas, který se snadno ovládá, má kvalitní reproduktory, ze kterých je hlášení snadno slyšet, a vyplatí se i těm nejmenším obcím.

Jak vylepšit standard pro místní i turisty?

Každá obec chce být atraktivní nejen pro své obyvatele, ale i pro ty, kdo přicházejí na návštěvu nebo na výlet. Jednou z možností, jak standard obce výrazně vylepšit je solární multifunkční dobíjecí stanice. Ta je napájena jen pomocí solárních panelů, takže náklady na provoz jsou nulové. Místní i turisté mohou ocenit možnost, že si zde mohou dobít telefon nebo dofouknout vypuštěnou pneumatiku u kola. Stanici je možné dovybavit také připojením Wi-Fi, informačním panelem apod.

Má smysl investovat do modernizace obce. Náklady bývají v porovnání s výsledným přínosem skutečně minimální. Vaše obec se může postupně posouvat a poskytovat stále lepší a lepší služby pro místní i návštěvníky. Tímto směrem se postupně vydává stále více a více obcí, a i vy můžete patřit ke spokojeným zákazníkům firmy LEDEOS, která výše zmíněné služby nabízí.

Komentáře k článku