close

Ložnice je místem, kde relaxujeme, dobíjíme energii, ale také je tou nejintimnější místností v bytě. Měla by být zařízena tak, aby působila uklidňujícím harmonickým dojmem, ten je pro důkladný odpočinek velmi důležitý.

Abyste i vy dokázali ve své ložnici vyvolat příjemný pocit pohody a harmonie, přinášíme vám pět osvědčených tipů, jimiž si můžete vypomoci.

Uklizená podlaha

Není nutné mít v ložnici vždycky až sterilně naklizeno, trocha toho provozního nepořádku ji jen zútulní. Soustřeďte se ale vždy na to, aby bylo uklizeno na podlaze. Žádné povalující se oblečení, pohozená časopisy či prach pod postelí. Jestliže máte podlahu uklizenou, máte pocit čistoty a lépe se vám usíná.

Měkký koberec před postelí

Nohy jsou významnými nositeli pocitů, takže pokud nemáte koberec ode zdi ke zdi, rozmazlujte své nohy měkkým koberečkem před postelí. Ty vám do mozkových závitů vtisknou obraz útulné ložnice navždy.

Polštářky “zpomalují” čas

Množství polštářů a polštářků potěší tělo i duši a navozuje velmi příjemný pocit uvolnění. Zároveň vyjadřují vaši originalitu, zvlášť když si je sami vyrobíte. Tvar, velikost, materiál i vzor jsou otázkou vaší osobnosti a kreativity.

Pohodlné křeslo

Ložnice je určena k relaxaci a proto se do ní často uchylujeme odpočívat, například při čtení zajímavé knihy. Měkké křeslo vám zaručí příjemné posezení a dokonalý odpočinek, když se ještě nechcete zachumlat do pelíšku.

Němý sluha

Je nenahraditelným pomocníkem při udržování pořádku v ložnici. Potřebujete odložit „roznošené“ oblečení? Nechcete ho už uklízet do skříně k čistým oděvům, ale do špinavého prádla ještě nepatří. I na viditelném místě působí tento elegantní věšák lépe než oblečení poházené po posteli nebo pověšené v koupelně. Nezmačká se a zároveň se vyvětrá. Můžete si na něj také připravovat oblečení na ráno, aby vás hledání ráno nezdržovalo.

Tags : tipy pro útulnou ložniciútulná ložnice

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku