close
no thumb

MOT2b147c_ALAMY_ACKJHATak jsme se konečně dočkali. Letní koupací sezona je tady. Znamená to, že byste měli co nejdříve, tedy pokud jste to ještě neudělali, zprovoznit váš zahradní bazén. A že ještě žádný nemáte? Ani to není problém, podívejte se do specializovaných prodejen, kde si jistě vyberete, třeba i tam, kde se prodává zahradní technika Mountfield! Zároveň si můžete vybrat i zastřešení bazénů či jakékoliv jiné příslušenství a doplňky.

Pokud však již bazén máte, jistě velmi dobře víte, že není jednoduché ho udržovat v čistotě. Chcete-li mít neustále křišťálově průzračnou vodu, je zapotřebí se pravidelně starat. Bez bazénové chemie byste se však v žádném případě neobešli. Naštěstí je dnes k dispozici obrovské množství nejrůznějších chemických preparátů a přípravků, které si s kvalitou vody hravě poradí. Vy tak budete mít značně usnadněnou práci.

Základem je správné pH vody

bazen-5-herkules.skKdyž se řekne bazénová chemie, každý si představí chlor a to ať již práškový nebo tabletový. Je však zapotřebí si uvědomit, že pokud to s čistou vodou v zahradním bazéně myslíte vážně, rozhodně vám nebude stačit pouhý chlor. Základem je optimální hodnota pH, která by měla být v rozmezí ideálně 7,2 až 7,6. Když napustíte vodu do bazénu, ve většině případů bude tedy zapotřebí upravit její přílišnou kyselost nebo zásaditost. A už v této situaci sáhnete po bazénové chemii.

A že nevíte, jakou značku? Co třeba bazénová chemie Mountfield? Každý její přípravek se bude hodit k trochu rozdílným účelům. Dokonce i v oblasti chloru jsou rozdílnosti, určitý přípravek použijete k urychlenému, šokovému ošetření vody například na začátku sezony nebo v době, kdy se přílišně pomnožily řasy. Udržovací chlorové preparáty budete potom přidávat v pravidelných intervalech, abyste měli jistotu, že voda bude vždy správně ošetřena.

Bazénová chemie je k dispozici v mnoha provedení

getthumbnailExistuje mnoho další bazénové chemie, chce to se určitě informovat. Pokud byste si třeba nebyli jisti, kdy co použít, neváhejte se zeptat. Bazénová chemie se zajisté vyplatí pořizovat v odborných prodejnách. Můžete si tak být jisti maximální spokojeností a tou nejvyšší efektivitou. Rozhodně údržbu bazénu nepodceňujte, není nic horšího, než v parném letním dnu mít před očima zelený brčálník v podobě neudržovaného bazénu. Stáčí přitom málo a nikdy se vám to nestane, řešením je bazénová chemie Mountfield!

Tags : moderní bydlení

Komentáře k článku