close
250020216782719566Szcpv2f3c1
Částečně vyčnívající zapuštěná vana ve stylové koupelně

Zapuštěná vana zcela jistě patří mezi vyhledávané avšak neobvyklé a minimálně rozšířené koupelnové prvky. Působí velmi zajímavě a do jisté míry reprezentuje moderní styl, i když tato oblast je ryze individuální záležitostí. V každém případě však zapuštěná vana promění vaši koupelnu a tak trochu zvětší a zatraktivní její prostory.

Zapuštěnou vanu doporučujeme pořizovat především do větších koupelen. Nikoho asi nepřekvapí, že dnes letí prostorné a velkoobjemové koupelnové prostory, plné lehkosti a vzdušnosti, a to nejrůznějších provedení. Zapuštěná vana v nich může mít své místo. Uvažujete-li o tomto výstřelku, je zapotřebí počítat v jednodušším případě s rekonstrukcí stávající koupelny nebo rovnou s celým jejím přebudováním. Zapuštěná vana totiž vyžaduje dostatečně hluboké podlahové rozměry, bude tedy zapotřebí rozsáhlá přestavba. Máte-li koupelnu v poschodí, bude to problematičtější a pro návrh realizace bude jistě dobré vyhledat projektanta či stavebního inženýra. Je to přece jen dosti významný zásah do statiky bytu. Úplně nejjednodušší, co se týká vybudování projektu zapuštěné vany, to budete mít v případech, kdy stavíte zcela nový dům, zde se s touto problematikou může počítat již od samého prvopočátku.

Zapuštěná vana spíše do víceobjemových prostorů

zapustena-vana-9
Malá, plně zapuštěná vana

Zapuštěná vana se přece jen hodí mnohem více do rodinných domů, než například do bytů. Nic však není nemožné a záleží na možnostech a konečném rozhodnutí každého z vás. K výrobě zapuštěných van se využívají především akrylátové materiály, avšak setkáme se i s celou řadou dalších moderních pojetí výroby, například přímé vykachličkování prohloubených prostorů. Tento fakt zajišťuje široké možnosti tvarových provedení, ze kterých se může tajit dech!

Styl, pohoda a odreagování

japonská koupelna 2
Moderní koupelna

Pro koho je zapuštěná vana určená? Tak především pro ty z vás, kteří si potrpí na stylu, komfortu a vodní relaxaci. Spojte vaše koupání s prvky wellnesu. Dopřejte si romantické koupání v obklopení bublinek a designového jemného podsvětlení. Zapuštěné vany jsou konstruovány tak, že pokud z nich přeteče voda, vrátí se do systému zpět. V okolí zapuštěné vany se setkáváme s obkladem, pozor tedy na kluzkost, i když ta se dá také vhodně vyřešit prostřednictvím protiskluzných podložek. Je množství konkrétních řešení zapuštěných van, některé mohou plně splývat s podlahou, jiné nad ní zase alespoň částečně vyčnívají!  Kromě zapuštěné vany, kterou využijete spíše k odpočinku, budete mít zpravidla v koupelně ještě i klasickou vanu nebo sprchový kout, který se hodí ke každodenní hygieně rozhodně daleko více.

Zapuštěná vana se podle některých odborníků nedoporučuje vsazovat doprostřed koupelny, vzhledem k tomu, že hrozí snadné nebezpečí úrazu nebo minimálně šoku, kdy zkrátka do vany nevědomky vy nebo někdo jiný spadne. Na druhou stranu však taková zapuštěná vana uprostřed koupelny působí více než stylově. Je zřejmé, že se tak tato místnost promění k nepoznání, bude na vás chrlit nadčasový dojem!

Tags : koupelnamoderní styl

The author Bydlení21.cz

Leave a Response