close
glass-staircase_Cast srl designs
Skleněné schodiště

Schodiště dnes může mít celou řadu podob. Záleží na každém majiteli podlažního domu, jak se s touto výzvou vypořádá. Řešení je nespočet a nutno říci, že některé z nich působí až neskutečně elegantně, stylově a komfortně. Pokud chcete i váš dům proměnit a vdechnout mu nové rozměry, inspirujte se, jak může vypadat dnešní schodiště!

Dovolené je téměř všechno. Je všeobecně známo, že v oblasti nejen interiérového designu vypadá velmi stylově kombinace kovu a skla. Ani v problematice schodišť tomu není jinak. Kov je tradiční a moderní materiál a přidáte-li k němu ještě sklo, je paráda na světě. Barva kovu je variabilní, přizpůsobuje se celkovému stylu interiéru. Nedá se říci, že by převládala tmavá nebo světlá. Ani sklo nemusí být nutně průhledné, setkáváme se s nejrůznějšími nádechy, v některých případech je sáhnuto i po skle matném. Na schodiště je zapotřebí použít přece jen silnější a odolnější sklo. Kromě své stylové funkce totiž plní i stránku bezpečnosti. Sklo musí být vsazeno pevně. Důležitá je také správná údržba. Chcete-li mít schodiště stále jako nové, bude potřeba ho pravidelně očišťovat od prachu a čas od času i umýt.

2205751
Moderně pojaté schodiště

Kromě kombinace kovu a skla se dobře uplatní i schodiště pouze z kovu nebo dokonce pouze ze skla. Sklo je ještě možné doplnit o zrcadlové plochy.

Již jakousi klasikou je dřevo. Také dřevěná schodiště mohou působit velmi přijatelně. Je však zapotřebí počítat s o něco větší údržbou. Dřevo se také zajisté nebude hodit úplně všude. Vhodné je především tam, kde jsou i ostatní interiérové prvky řešeny podobnou cestou. Máte-li tedy chodbu nebo síň se dřevěnými podlahami, stropem nebo obklady, jistě bude dobrou volbou i dřevěné schodiště.

Tolik o oblíbených a rozšířených materiálech, ze kterého jsou schodiště nejčastěji zhotovovány. Při budování se však zaměřte určitě i na tvar. Umožňují-li to prostory, tak lze různě experimentovat. Schodiště, které bude různě zatočené, či nabídne neobvyklé tvary, také jistě zaujme. Zde bude hodně záležet na velikosti prostorů, možná se poraďte i s architektem, případně stavebním inženýrem.

modular-staircase-rintal
Komfortní schodiště ze dřeva a kovu

Schodiště, to již není zdaleka výsada pouze chodeb a síní. V moderně pojatých interiérových prostorech se schodiště vyskytuje například i v kuchyních nebo obývacích pokojích. Klasické chodby, síně a haly, se již vůbec začínají postupně vytrácet nebo alespoň mění svojí standardní zažitou a stereotypní podobu!

Na realizaci schodiště by měl být vždy vypracován detailní plán. Je potřeba si uvědomit, že se jedná o prvek, který musí být vybudován odborně a profesionálně. I proto se ve většině případů vyplatí najmout specializovanou firmu, která se již postará o vaši maximální spokojenost!

Tags : bytové prvkyschodiště
Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response