close

koupelna3Koupelna je místo, které využíváme každý den. Jedná se o základní součást naprosto každého domu nebo bytu. Ve vybavení a vůbec v celkovém pojetí koupelen jsou však mnohdy propastné rozdíly. Zařídit si moderní a stylovou koupelnu, kde se budete cítit více než romanticky, nemusí být však naprosto žádný problém!

Jak postupovat? V prvé řadě je nutno vše pečlivě promyslet. Doporučujeme vám, abyste se inspirovali jak u známých, tak i na nejrůznějších internetových projektech, kde si můžete často prohlédnout velké množství řešení. Čím více toho uvidíte, tím budete moci lépe porovnávat a konkretizovat vaše představy a přání.

Koupelnová romantika – tipy a rady

Nyní několik konkrétnějších rad. V prvé řadě je zapotřebí, aby byla koupelna celkově sladěna. Zjednodušeně řečeno to znamená, aby jak obklady, tak i podlaha a veškeré vybavení v podobě koupelnového nábytku nepůsobilo rušivě. Do koupelny je dobré využít maximálně dvě základní barvy, které by však měly být pokud možno příbuzné. Oblíbené barevné provedení je v současnosti červené, zelené, ale i klasické bílé.

koupelna2Základním prvkem každé koupelny je vana nebo sprchový kout. Renovujete-li koupelnu, poohlédněte se po stylové vaně. Klasické provedení dnes není nejlepší volbou. Vana může být nejrůznějších tvarů, velikostí a může obsahovat i celou řadu funkcí (například masážní vana). Vana by v ideálním případě měla zabírat zhruba čtvrtinu až třetinu koupelny, stejné je to i se sprchovým koutem. Obecně platí, že jsou dnes velmi oblíbené prostorné koupelny.

Nezapomínejte ani na zrcadla, právě ta dokážou ve spojení s vhodným osvětlením navodit romantickou atmosféru. V moderních koupelnách se často využívá dvou módů osvětlení. To znamená, že máte na výběr, jestli v danou chvíli využijete tlumenější světlo (vhodné pro relaxační odpočinek) nebo naopak silnější intenzitu pro právě prováděné hygienické činnosti. Osvětlení v koupelně doporučujeme řešit bodovými světly. Velmi hezky vypadá tzv. LED systém rozmístěný jak na stropě koupelny, tak i na bočních stěnách, případně na podlaze nebo ve vaně!

koupelna1Co se týká nábytku, nepřehánějte to. Množství koupelnového nábytku nepůsobí moc dobře, někdy je lepší méně, než více. Můžete-li, vyberte si nábytek kombinovaný se skleněnými prvky! A na závěr drobné doplňky, které poskytnou vyladění atmosféry. Může se jednat o stojany na mýdlo, kartáčky, ale i o designový odpadkový koš nebo úchytky na ručníky. Rovněž ani květiny nemusí být v atypicky pojaté koupelně na škodu!

Chcete-li prožít opakovanou romantiku, podívejte se i po vonných svíčkách a pěně! Potom již nezbývá, než napustit vanu a vlézt do ní a to buď sami, chcete-li mít svůj klid, nebo třeba s vaší drahou polovičkou! Možná, že se vám nebude chtít ani ven!

Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response