close
Osvětlení

OsvětleníTeplé měsíce nám již dávno daly sbohem a my se tak museli rozloučit i s příjemným posezením na terase či zahradě. Pravda, říjnové počasí již takovým idylkám příliš nepřeje a tak nám nezbývá nic jiného, než si na teplé sluneční paprsky počkat do hřejivých měsíců, které budou pro chvilky strávené venku – ať už sami, s rodinou či přáteli – zase o něco přívětivější. Ačkoli přichází studené období a nebude to trvat tak dlouho a navštíví nás štiplavá zima, můžeme si již dopředu promyslet, jak vhodně si osvětlit balkon, zahradu i terasu, abychom byli připraveni na vlahé letní měsíce.

Osvětlení pro správnou atmosféru

Mnozí z nás doslova milují rodinné i přátelské sešlosti, kdy se na zahradě griluje nebo se popíjí lahodné víno – i jiné tekutiny – na terase a tam, kde větší prostor není možný – na balkoně. Příjemné dny se protáhnou do ještě příjemnějších večerů a z toho důvodu je třeba myslet na správně zvolené osvětlení, které dodá tu ideální atmosféru i maličkému balkonu v panelové domě. Není důležité, jak velký prostor vám vaše bydlení pro venkovní aktivity nabízí, mnohem důležitější je navodit si tu správnou atmosféru pomocí světla.

Solární světla byly hitem letos, budou jím i příští rok!

Solární lampičky, řetězy i polokoule zaplavily o letošním létě nejednu zahradu i terasu. Nejenže majíOsvětlení pěkný design, ale zároveň šetří naší peněženku i životní prostředí. Fungují na principu nabíjejí denním světlem a  nepotřebují ani žádné šňůry. Zvolíte-li formu lampiček, vydrží vám po nabití svítit až 4 hodiny, rozhodnete-li se pro polokoule, bude vás jejich světlo doprovázet až 12 hodin.

Slavnostní chvíle podtrhnou lucerničky, světýlka i svíčky

Pro speciální a slavnostní chvíle se hodí i speciální a Osvětleníslavností osvětlení. O tom ani potom. Vhodně zvolené a promyšlené osvětlení dodá takovým chvílím na kouzelnější atmosféře. Výborně se vám osvědčí lampionky, lucerničky nebo LED světýlka. Pokud nechcete řešit otázku nepříjemně dotírajícího hmyzu, který světlo přitahuje, dejte do lucerniček svíčku s vůní levandule nebo citronu.

Světlo je důležité i kvůli bezpečnosti. Abyste se například po zahradě mohli pohybovat po tmě a nehrozili tak sami sobě nepříjemným úrazem, je důležité si vhodně osvětlit celý prostor. Osvětlení tak zastává jak funkci bezpečnostní tak i funkci estetickou.

Tags : osvětlení

Komentáře k článku