close
Terasy, balkony

Budiž světlo, aneb jaké osvětlení pořídit na terasu, balkon či zahradu?

Osvětlení na zahradu

Osvětlení na zahraduAčkoli do příjemných, teplých večerů je skutečně ještě daleko, již nyní můžete vzít obchody útokem a pořádně se na letní sezónu připravit. Možná i vy rádi posedíte s rodinou či přáteli na terase či zahradě, kde se věnujete příjemné zábavě, grilování či popíjení, a proto si tyto chvilky chcete co nejvíce zpříjemnit. Slyšeli jste již někdy pojem náladová světla? Pokud ne, rychle si ho zařaďte do slovníčku ať víte, o čem je v dnešním článku zaostřeném na venkovní osvětlení vlastně řeč. Do této skupiny patří svíčky, olejové lampy, lucerny, elektrické osvětlení, solární světla či lampiony. Poradíme vám, jaké osvětlení zvolit na vaší terasu, balkon či zahradu, abyste dotvořili příjemnou atmosféru.

Pro milovníky živého ohně

Pokud jste příznivci živého, plápolajícího ohně, který má své kouzlo, zpozorněte. Můžete použít jakýkoli typ svíček. Nebraňte se ani lucerničkám či čajovým svíčkám umístěným do vonných lampiček. Vzhledem k tomu, že mluvíme o venkovním prostředí, ideální volbu představují kryty, který oheň ochrání před zhasnutím vlivem větru a zároveň vám zajistí bezpečí, že vám v okolí nic nechytne. Svíčky odjakživa platily za příjemné zpestření intimní atmosféry, proč toho nevyužít?

Zaostřeno na materiály: Jaké máte možnosti?

Co se materiálů týče, věřte, že skutečně máte z čeho vybírat. Lampy či lucerny jsou k dostání jak v kovu, tak i v nerezu, takže záleží jen na vás, čemu dáte přednost. Chcete-li, aby vám v pěkném stavu vydržely co nejdéle, pořiďte si k nim speciální čističe určené přímo na typ materiálu.

Solární světla

Solární světla jistě znáte, proto si ušetříme jejich zdlouhavé osvětlování. I tyto výrobky vykouzlí příjemnou atmosféru a hodí se naprosto všude – zkrátka kam se vám zamane. Jakmile se nabijí, vydrží svítit až 12 hodin, díky čemuž ušetří zbytečné výdaje vaší peněžence, která to jistě ocení.

Tags : osvětlení

Komentáře k článku