close
Led žárovky jsou k dispozici v mnohých variacích /
Led žárovky jsou k dispozici v mnohých variacích /

Žijeme v trendech 21. století, každý by si tedy měl uvědomit, že to, co bylo IN ještě nedávno, již v mnohých případech nemusí vyhovovat. Ne jiná situace je i v oblasti bydlení. Zejména interiérové prostory prochází obrovskou proměnou – důraz při budování a rekonstrukcích je dobré zaměřit nejen na design, ale mimo jiné i na úsporu. Ten, kdo ví, jak postupovat, může ušetřit nemalé finanční výdaje spojené s provozem domácnosti. Dnešním tipem ke spokojenějšímu a levnějšímu bydlení jsou led žárovky!

Led žárovka představuje moderní technologii svícení. Čas klasických žárovek je již dávno pryč. Led žárovky přináší větší možnosti. Nejen že budou vypadat stylově, budou obvykle lépe svítit a déle vydrží, ale především ušetří odběr elektrické energie a tím pádem sníží celkové náklady.

Téměř veškeré led žárovky jsou vyráběny v Číně. Rozhodně však není led žárovka, jako led žárovka, jsou mezi nimi totiž často až propastné rozdíly.

Nejčastější typy led žárovek

Některé ledky na první pohled vypadají jako klasické žárovky /
Některé ledky na první pohled vypadají jako klasické žárovky /

Led žárovky jsou k dispozici v opravdu bohaté paletě variací. Nejprve je dobré si na speciální kalkulačce spočítat, jakou že to vlastně led žárovku potřebujete. Standardně totiž při výměně klasické žárovky za led žárovku stačí zvolit nižší výkonnostní kategorii. Mezi nejčastější typy patří zejména led žárovky e27, led žárovky e14 nebo led žárovky g9 či led žárovky gu10. Na ně narazíte snad v každém elektru. Určitě však nedoporučujeme nakupovat všude. I zde se totiž může projevit nižší kvalita. Vyplatí se tak vždy zavítat k prověřenému prodejci. Nechcete-li do klasického obchodu, zvolte e-shop!

Led žárovky a led zářivky mají v moderní domácnosti jistě důležité postavení. Postupně nahrazují klasické žárovky. A nutno říci, že se není ani čemu divit, nabízí totiž ve všech směrech více – zkrátka mají budoucnost!

Tags : osvětleníúspora

Komentáře k článku