close
no thumb
Schlafzimmer_Holzoptik_Fliesen
Nechte se probudit sluníčkem

Zdá se vám, že máte doma příliš málo světla nebo naopak hodně? Trápí vás atmosféra domova, kde se necítíte tak úplně doma? Možná se budete divit, ale významnou roli hraje i orientace místností na světové strany, a aby bylo vaše bydlení v harmonii, zvolte správné světové strany pro pokoje.

Na východ i na sever

Kuchyň směřujte na východ, severovýchod nebo sever. Slunce nemá takovou intenzitu a nebude vám zbytečně svítit do kuchyně. Vždyť samotné spotřebiče jsou dostatečný zdrojem tepla, nemyslíte? Zjistili jste, že vaše kuchyň směřuje na jih a je propojena s obývacím pokojem? To by neměl být žádný problém. I v takto rozvrženém interiéru si poradíte. Do kuchyně vyberte odtahovou digestoř, aby nedocházelo k udržování pachů při vaření, slunce trošku zastavíte designovými roletami nebo zástěnou. Potravinám najděte chladnější místečko, třeba spíž, kde bude jejich skladování účelné.

Ložnice

69978
Ostrému slunci zamezíte žaluziemi

Severní stranu ocení i vaše ložnice. Pokud bude vaše spánková zóna směřovat na chladnější stranu, zajistíte si tak lepší spánek a chladnější místnost. Pokoj nebude přehřátý, bude se vám lépe usínat. Pro větší pocit bezpečí zkuste postel ustavit tak, abyste dobře viděli na dveře. Postel ukotvěte čelem ke zdi tak, aby okolí bylo dobře dostupné. Pokud si nemůžete vybírat, kam ložnici umístit, pomůže vám vhodné zastínění. Například se silným večerním sluníčkem si poradí tzv. blackoutové látky – závěsy, rolety a plisé. Nejen že nepropustí paprsky sluníčka, zároveň sníží hluk zvenčí a udrží déle teplo v místnosti.

V dalším díle vám poradíme, na jaké světové strany ustavit obývací pokoj, dětský pokoj nebo třeba sociální zařízení.

Tags : ložnicemoderní bydlení

Komentáře k článku