close
Spolupráce

Chcete kvalitní pergolu? Vyberte si tu bioklimatickou!

pergola

Máte-li zahradu, jistě přemýšlíte, zda by se na ni nehodila třeba nějaká pergola. Má totiž celou řadu výhod a může vám pobyt na zahradě prodloužit a velmi zpříjemnit. Pergol existuje celá řada a samozřejmě se mezi sebou značně liší materiálem, cenou nebo velikostí. Zvláštní skupinu však tvoří tzv. bioklimatické pergoly, které jsou novým trendem a nabízí několik zásadních benefitů.

Co to vlastně je?

Bioklimatické pergoly nabízí velmi moderní zastřešení teras. Mají totiž naklápěcí lamely, které dovedou vaši zahradu nejen perfektně zastínit, ale také ji ochrání před deštěm či sněhem. Žádné rozmary počasí vás tedy od pobytu na zahradě neodradí.

Jaké má výhody?

Jde o velmi trendy a moderní řešení, které především sází na kvalitu. Kombinuje odolné materiály a moderní funkce a samozřejmě má i uživatelsky velmi přívětivý systém ovládání, který lze snadno propojit také s vaší chytrou domácností.

Speciální naklápěcí lamely mohou dosáhnout sklonu až do úhlu 140 °. Velice snadno si tak můžete upravovat míru zastínění přesně dle aktuálních podmínek a potřeb. Otevřené lamely navíc umožní lepší cirkulaci vzduchu, což zejména v parném létě oceníte nejvíce. Tyto lamely jsou také velmi pevné a pyšní se vysokou nosností, takže se nemusíte bát ani zatížení sněhem. Při dešti je voda odváděna pomocí unikátních střešních profilů, takže se nikde nehromadí a nehrozí vytváření ohromných kaluží.

Bez námahy

Kdo by se v dnešní době chtěl trápit údržbou? Bioklimatické pergoly nevyžadují prakticky žádnou práci navíc. Bývají obvykle vyrobeny z hliníku, který zaručuje snadnou montáž, ale také odolnost a pevnost. Hliník navíc není nutné ošetřovat žádným nátěrem ani impregnací a je velmi dobře samočisticí – stačí jen počkat na déšť. Pergolu si můžete přizpůsobit podle vašich představ a vybrat si design a barvu tak, aby ladila k vašemu bydlení.

Zdroj obrázku: Albixon

Komentáře k článku