close

Konečně máte čas a finance na rekonstrukci chaty, ale nevíte, kde začít? Samozřejmě záleží na stáří a stavu nemovitosti. Pokud připomíná malé muzeum předchozího režimu, rozhodně začněte od rozvodů. Nejen zateplení budovy vám zajistí příjemně strávený volný čas. Přečtěte si praktické tipy, jak na to a kde sehnat pomocnou ruku.

Zateplení
Worker placing aluminum batten for styrofoam sheet insulation to the wall

Obyčejná dřevěná chata byla základem kvalitně stráveného víkendu už v předchozím století. Chaty například ze 70. let už ale nesplňují nároky na zateplení, komfortní vytápění (například podlahou), nebo provoz více elektrických spotřebičů najednou. Před padesáti lety totiž nikdo nepočítal s tím, že elektřina za pár let bude muset zvládnout provoz lednice, sporáku, ale i rychlovarné konvice, toustovače, kuchyňského robota a nedej bože notebooku. Nechte si ještě před zateplením stěn zkontrolovat elektrické rozvody a posílit rozvaděč. Stejně tak by bylo vhodné prověřit vodovodní trubky, které mohou mnohdy kvalitní vodu pěkně zaneřádit.

Zateplení chaty

Zateplení chaty by mělo být základním krokem rekonstrukce chaty. Kromě tepelné izolace v chladných měsících, ale i v letním parnu, získá budova příjemný nový vzhled. Pokud si chcete prodloužit chatařskou sezónu, rozhodně aplikujte izolaci zvenku. Vhodné jsou zejména vaty, minerální plsti, ale i polystryren. Konkrétní materiál přímo pro vaši chatu nejlépe doporučí odborník. Ať už budete hledat dodavatele materiálu, nebo rovnou stavební firmu, obraťte se na Poptávej.cz. Pro poptávajícího jsou jejich služby zdarma a nezávazné.

Izolace
Izolace

Jak získat pomocnou ruku

Na webu Poptávej.cz zadáte podobu vaší poptávky. Uveďte, zda poptáváte materiál, v jakém rozměru a za jakým účelem. Nebo rovnou popište plány rekonstrukce pro stavební firmy. Váš požadavek ověří telefonicky operátor a zadá jej do systému. Díky tomu se k poptávce mohou dostat dodavatelé a firmy z vašeho okolí. Skuteční zájemci o zakázku připraví cenovou nabídku a zašlou ji na váš email. Takových nabídek můžete obdržet více. Snadno tak porovnáte tržní ceny a návrhy řešení, vyberete nejlepší a další detaily domlouváte napřímo.

Tags : rekonstrukce chatyzateplení

Autor Jaroslav

Komentáře k článku