close

Rozhodli jste se pro rekonstrukci kuchyně a teď přemýšlíte, jak na to, aby výsledek splnil očekávání? Dřív, než se pustíte do práce, zvažte a naplánujte všechny kroky, tak se vyhnete nepříjemným zdržením v průběhu samotné renovace.

Kuchyň přesně pro vás

V první řadě si vytvořte jasnou představu, jak má vaše budoucí kuchyně vypadat. Bude linka podél zdí nebo chcete varný ostrůvek? Je lepší kuchyň otevřená a propojená s obývacím prostorem, nebo dáváte přednost uzavřené, kde nebude vidět případné nádobí ve dřezu.

Teď je čas zamyslet se i nad stylem a celkovým designem, rozvržením jednotlivých spotřebičů a ostatního nábytku.

Co je pod povrchem

Během rekonstrukce je vhodné renovovat současně i elektroinstalaci, rozvody vody a odpady. Můžete si rozvrhnout zásuvky tam, kde je budete potřebovat a v potřebném počtu, posunout dřez na vhodnější místo, vybudovat přípojku pro myčku na nádobí a podobně. Také osvětlení si rozmístíte na potřebná místa, kromě hlavního světla počítejte s důkladným osvětlením pracovní plochy.

Obnova elektroinstalace je velmi důležitá, protože v kuchyni je mnoho spotřebičů, které pro svůj chod potřebují elektrickou energii. Přetěžování starých drátů může vést k vyhoření. Myslete také na dostatek zásuvek, především v dosahu pracovní desky.

Nová kuchyňská linka – je lepší na míru?

Dáte přednost lince vyrobené na míru nebo si vyberete v obchodě? Zakoupenou můžete nechat ihned rozestavit a osadit spotřebiči, na vyráběnou na zakázku sice čekáte, její rozměry ale ideálně kopírují rozměry té části místnosti, kde bude stát. Především v atypickém interiéru, například v podkroví, je lépe si nechat vyrobit linku přesně na míru. Konečné rozhodnutí bude jistě závislé i na finančních prostředcích, které chcete nebo můžete do renovace kuchyně investovat. Kromě nábytku musíte počítat i se spotřebiči, které z rozpočtu ukrojí také dost podstatnou částku.

Tags : kuchyňská linka na mírurekonstrukce kuchyněrenovace kuchyně

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

1 Comment

  1. Moc krásná kuchyně! Rád bych totiž někdy udělal něco takového u sebe doma, ale svépomoci to asi nepůjde…

Komentáře k článku