close
no thumb
Při zateplení je důležitá studie úniku tepla /
Při zateplení je důležitá studie úniku tepla /

Jste majitelem panelového nebo bytového domu a uvažujete o jeho rekonstrukci? Je to zcela jistě velmi dobré rozhodnutí, vždyť pokud chcete být spokojeni, musíte neustále něco vylepšovat a inovovat. Mějte však na paměti, že je to práce docela obtížná, vyžaduje odbornost a především zkušenost. Samozřejmě, že i finanční možnosti vás mohou limitovat.

Rekonstrukce panelových domů a rekonstrukce bytových domů je tak dobré vždy pečlivě promyslet a naplánovat. V žádném případě ne na poslední chvíli, to by totiž mohlo být rázem více škody, než užitku. Hledáte-li odbornou pomoc, určitě zavítejte na webové stránky společnosti CERPAD. Zde na vás čeká spousta zajímavých a užitečných informací, tipu, jak správně při rekonstrukci domu postupovat, jak nenaletět a jak vybrat ty adekvátní, prověřené firmy apod.

Využívejte dotace

Rekonstrukce není jednoduchou záležitostí /
Rekonstrukce není jednoduchou záležitostí /

Možná jste již slyšeli o tom, že při rekonstrukci můžete za určitých podmínek využít i dotace. Na webu se dozvíte, co je třeba splnit, abyste je mohli i vy čerpat. Může se jednat o dotace na zateplení nebo dotace na kotle. Je tedy jasné, že díky této nemalé finanční pomoci budete moci výrazně ušetřit a hlavně třeba i rozšířit realizaci rekonstrukce.

Je dobré mít jasno i v tom, co je to energetický štítek nebo průkaz energetické náročnosti budovy. Tyto pojmy totiž nejen s dotacemi velmi úzce souvisí.

Zkratka CERPAD znamená centrum regenerace panelových domů. Jde o sdružení odborníků a systémových výrobců, kteří pravidelně přispívají k tolik potřebnému rozhledu a pochopení věci v této oblasti. Ten kdo tedy využije pomoci, rozhodně neprohloupí, ba spíše opačně, bude jednoznačně těžit! Energetické poradenství pro bytové domy nebo optimalizaci nákladů spojených s energií přenechejte odborníkům, kteří mají zkušenosti a praxi.  

Tags : zateplení

Komentáře k článku