close
dramatický styl

Interiér, který kombinuje silné a výrazné prvky, nepodceňuje detaily a vyvolává ve vás silnou emoční reakci, se nazývá dramatický. Jak podle pravidel tohoto stylu bydlení přetvořit svůj domov?

Základy dramatického domova

Dramaticky zařízený interiér vyvolává v pozorovateli odezvu a nechybí v něm nápadné prvky, výrazné barvy, kontrasty i nápadité textury. Esence tohoto opulentního stylu bydlení spočívá v tom, že je odvážný, vizuálně zajímavý a nezapomenutelný. Kdyby byl dramatický styl člověkem, rozhodně byste se za ním na ulici otočili. Jste připraveni svému domovu vdechnout novou energii a vytvořit si doma prostor, který bude nabitý energií a propůjčíte mu skutečně majestátní vzhled? Víme, jak na to.

Výrazné barvy

Při zařizování dramatického domova začněte volbou těch správných barev. Čím tmavší a sytější barvy si vyberete, tím lépe. Ideální barvy pro dramatický interiér jsou:

  • smaragdově zelená
  • černá
  • námořnická modř
  • vínová

Tyto barvy aplikujte na stěny, pořiďte si v tomto odstínu sedačku do obývacího pokoje a třeba i ložní prádlo.

Hrajte si s kontrasty

Kromě tmavých barev do dramatického interiéru patří také světlé tóny. Kombinací tmavých a světlých barev totiž vytvoříte zajímavé kontrasty, které jsou s tímto stylem bydlení neodmyslitelně spjaty. Kromě barev se zaměřte na kontrasty také mezi jednotlivými materiály – hladké povrchy střídejte s těmi plastickým, například na lakovanou komodu postavte matné květináče a podobně.

Světlo vytvoří tu správnou dramatickou atmosféru

Významnou roli v dramatickém interiéru hraje osvětlení. Rozhodně se při výběru svítidel nedržte zpátky a snažte se kombinovat co nejvíce typů. Kromě stropního osvětlení přidejte i nástěnná svítidla a zvažte koupi stmívatelných typů světel. Jestli vám to prostory dovolí, pořiďte si do obývacího pokoje i do ložnice výrazný lustr. Také při vybírání a kombinování různých typů světel myslete na kontrasty a snažte se pohrát si se světly a stínem.

Výrazný nábytek v každé místnosti

Kromě výrazných barev na stěnách by měla mít každá místnost jeden ústřední kus nábytku. V obývacím pokoji to je samozřejmě pohovka, v ložnici postel a v kuchyni jídelní stůl či barový pult. Čím výraznější a osobitější tento kus nábytku bude, tím lépe. Nebojte se vybírat kusy, které dodají místnosti charakter a jedinečnost.

Umění na stěnách

Dramatický interiér se neobejde ani bez výrazných uměleckých děl. Čím více místa bude obraz, fotografie či plakát na stěně zabírat, tím lépe. Umělecké dílo musí upoutat pozornost a podtrhnout atmosféru místnosti.

Vzory

Jakmile budete mít velké změny za sebou, zaměřte se na doplňky a věnujte pozornost vzorům, které se ve vašem domově objeví. Geometrické tvary, pruhy, cihlová zeď i obyčejný dřevěný stropní trám, který nijak nezakryjete – to vše má v dramatickém interiéru své místo.

Detaily

V dramatickém interiéru si vaší pozornost zaslouží každý detail. Zaměřte se na takové drobnosti jako kliky u dveří, barvy rámečků, vzhled svíček i věci, které se rozhodnete nechat na poličkách a komodách.

Dramaticky zařízený domov má svou vlastní osobnost a rozhodně není nenápadný či snad snadno zapomenutelný. Chcete-li aby váš byt působil výrazně, charismaticky a zanechal v každém návštěvníkovi silný dojem, dramatický styl bydlení je vám určený na míru. Otiskněte do něj také kus sebe a na stěnu si pověstě své oblíbené umělecké kusy a neopomíjejte ani detaily. Tmavé a výrazné barvy na stěnách v kombinaci s kontrastními barvami na nábytku a bytovém textilu vytvoří tu správnou dramatickou atmosféru.

Zdroj textu: medium.com, antonovich-design.com

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : dramatický styl

Komentáře k článku