close
kitchen-1756631_960_720-1

Detoxikace organismu je naprosto přirozenou součástí jarní očisty, ovšem už jste slyšeli o detoxikaci domova? I ta slouží k tomu, abychom se zbavili veškeré negativity a dali průchod pozitivní energii, která nám má přinést lepší zítřky. A kde začít?

Pryč s nepořádkem

Rozházený šatník, hřebeny plné vlasů, špinavá rohožka a spousta, ale spousta jiných příkladných věcí, které tu očistu vážně potřebují. Představte si, že byste se dva dny nekoupali? Jak se budete cítit? No a jak by se asi cítily věci, kterých si nikdo nevšímá a při úklidu na ně zapomíná?

Pusťte dovnitř vzduch

Otevřete okna, odtáhněte závěsy a pusťte vzduch dovnitř. Také vaše pokojové rostliny se potřebují nadechnout, takže je buď na chvíli dejte na balkon, nebo postavte na parapet. Prázdná místa vybavte svíčkami, které dodají pozitivní energii, ale také místnost zútulní a provoní.

Pozor na technologie

Jedním ze zásadních bodů při detoxu jsou technologie. Je jasné, že v dnešní době se bez telefonů a počítačů už nikdo neobejde. Zkuste pro ně vymezit jedno místo (například roh v obývacím pokoji), které bude sloužit pro dobíjení jejich baterií apod.

Pryč se starým

Staré předměty mají tendenci držet negativní energii z předchozích let. Zbavte se tedy věcí, které vám již nepřinášejí radost, abyste uvolnili místo věcem novým – držet se citů, vzpomínek, všeho, co bylo kdysi, vás může brzdit.

Důkladný úklid

Abyste svůj domov detoxikovali, chce to razantní přístup. Začněte v kuchyni, respektive ve spíži, kde pokaždé najdete něco, co už dávno mělo být spotřebováno, například staré koření na poličce. Zaměřte se také na koupelnu a pokračujte v dalších místnostech – vyhoďte prošlý make-up, prošlou kosmetiku, darujte staré oblečení charitě.

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : domácnost

Autor Michaela

Komentáře k článku