close
plant-4859394_960_720

Rádi byste si pořídili pokojové rostliny, ale víte, že se o ně neumíte starat? S tím si vůbec hlavu dělat nemusíte. Inspirujte se tipy na pokojové rostliny, které jsou velmi nenáročné na údržbu a zvládnou i bojové podmínky.

Tchýnin jazyk

Tchýnin jazyk je stále velmi oblíbený, nejen pro svou jednoduchou krásu, ale také hlavně proto, že tyto rostliny jsou skutečně nenáročné co se starosti o ně týká. Nepotřebují tuny světla a zvládnou přežít i za dost nepříznivých podmínek. Kromě toho je vhodné je nechat mezi zálivkami zcela vysušit.

Pavoučí rostlina

Pokud umístíte pavoučí rostlinu na světlé slunné místo, poroste velmi rychle, ale zvládne také i slabé osvětlení (a bude se jí i nadále dařit v kanceláři bez oken a zářivek). Dobře zadržuje vodu, takže tu a tam přežije pár zameškaných zálivek.

Tradescantia Zebrina

Aby byla tato rostlina spokojená, umístěte ji na jasné nepřímé světlo. Zalévejte, když horní centimetr půdy vyschne, každý měsíc jí dopřejte trochu hnojiva (kromě zimy) a snažte se ji udržovat na vlhkém místě. I když dává přednost tomu, aby půda byla stále vlhká, zvládne i vynechanou zálivku nebo dvě.

Šplhavnice zlatá

Tato plazivá rostlina je jednou z nejvíce shovívavých pokojových rostlin. Dokáže tolerovat slabé a jasné světlo, takže ji můžete umístit téměř kamkoliv ve vaší domácnosti. Nejlepších výsledků dosáhnete, když ji zalijete vždy, když horní centimetr půdy vyschne.

Tillandsia ionantha

Vzduchové rostliny jsou charakteristické tím, že se živí ze vzduchu. Navíc je můžete vystavit mnoha způsoby – na stojanech, v teráriích nebo je dokonce můžete zavěsit v košíku ze stropu.  Také se o ně velmi snadno pečuje, protože většinu toho, co potřebují, absorbují ze vzduchu. Stačí je každých pár týdnů pořádně namočit ve vodní lázni (poté setřeste přebytečnou vodu) a mezitím je tu a tam pokropte vodou z rozprašovače.

A jaké pokojové rostliny pěstujete doma vy?

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : pokojové rostliny

Komentáře k článku