close
Spolupráce

Kdy se vám bude hodit ponorné čerpadlo a jak jej vybrat?

zaplavy

Možná se nezdá, že by se vám mohlo ponorné čerpadlo hodit, ale pokud bydlíte v domě a máte třeba zahradu, studnu, bazén nebo hluboký sklep může vám čerpadlo přijít vhod daleko častěji, než si myslíte. Obecně platí, že kalová čerpadla slouží k odstranění znečištěné vody při různých příležitostech. Typicky rozlišujeme dva druhy kalových čerpadel, kdy prvním z nich je povrchové čerpadlo, které se však nedá ponořit pod vodu. V případě, že jej chceme umístit pod vodní hladinu, tedy typicky v případě čištění studny, ale třeba i kanalizace, je nezbytné mít k dispozici ponorné kalové čerpadlo.

Jak na výběr čerpadla?

Především je potřeba zkontrolovat, zda je zvolený přístroj vhodný k odčerpávání špinavé nebo jinak znečištěné vody. Pokud k tomuto přístroj určený není, hrozí skutečně rychlé zanesení a poškozené přístroje, což by samozřejmě bylo zcela nežádoucí. Nikdo by vám navíc reklamaci neuznal, protože by to byla vaše vlastní neznalost podmínek používání.

Určitě se proto ptejte na to, do jaké hloubky se dá ponorné kalové čerpadlo ponořit a zda zvládne zpracovat i znečištěné kapaliny.

Důležitým parametrem pak může být také velikost a váha přístroje nebo způsob jeho napájení. Existují benzínové modely, které obvykle slibují větší výkon a používají se při profesionálních pracích, ale pro běžné potřeby je ideální napájení na elektřinu.

Co budete ještě potřebovat?

Klíčové je samozřejmě zajistit, aby se znečištěná voda měla kam odčerpávat. K tomu bude obvykle sloužit hadice, kterou na přístroj napojíte. Ujistěte se, že je hadice s ponorným čerpadlem kompatibilní a bude možné je používat společně.

Obraťte se na odborníky

Kde kvalitní čerpadlo pořídit? Skvělý výběr nabízí homeer.cz. Na výběr budete mít spoustu druhů a typů, které vyhoví i těm nejnáročnějším požadavkům. A pokud si nebudete s výběrem vědět rady, nebojte se požádat o pomoc.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Komentáře k článku