close
eggs-7022048_960_720

Vzhledem k tomu, že Velikonoce jsou skutečně za rohem, je třeba se pořádně připravit na výzdobu, ke které patří barvení vajíček. Ovšem jestli vás už nudí klasické barvení pomocí barev zakoupených v drogerii, přinášíme vám tipy, jak nabarvit vajíčka.

Velikonoční zajíčci z vajíček

Proměňte obyčejná bílá vajíčka na roztomilé malé zajíčky pomocí několika barevných chlupatých drátků (čističe dýmek) a jemných permanentních fixů. Drátky obmotejte kolem vajíčka, vytvořte zaječí ouška a pomocí fixů domalujte zbytek.

Svítící vejce ve tmě

Proč nezkusit něco netradičního, jako jsou vajíčka, která ve tmě svítí? K tomu vám poslouží například akrylové barvy svítící ve tmě. Jaký vzor zvolíte, to už necháme na vás.

Luxusní vejce

Milujete luxus a jednoduché barvy? V tom případě si vajíčka vyzdobte pomocí kovových zlatých flash tetovaček, které z velikonočního vajíčka vytvoří naprosto originální a stylové vejce. Abyste krásu vajíčka podtrhli, doporučujeme ho nejdříve obarvit opravdu světle modrou nebo růžovou barvou – ideálně pastelovými odstíny.

Třpytivá vejce

Práce s třpytkami je mnohdy náročná, ale stojí za to. Pokud vás nudí klasické barvení vajíček, můžete do zdobení zapojit také třpytky.

Mořští tvorové pro děti

Skvělým nápadem, jak oživit velikonoční stůl a zabavit přitom děti, je vyrobit si z vajíček mořské tvory pomocí předem nařezané plsti, barev a chlupatých drátků. Kdo říkal, že se musíte držet klasiky? Taková chobotnice, želva či krab ohromí každého.

Dřevěná vajíčka

Jestliže jste se dřevem jedna ruka, vyrobte si rustikální dřevěná velikonoční vajíčka. K jejich obarvení použijte barvy pastelových tónů.

Ombré vejce

Techniku v barvení ombré můžete využít také při barvení velikonočních vajíček. Stačí si jen namíchat šest různých odstínů, například modré barvy. Takto malovaná vajíčka rozhodně překvapí.

Květinová vejce

Pro ty šikovnější máme jeden obzvláště dokonalý tip, jak nabarvit vajíčka. Postačí vám černá barva, kterou obarvíte celé vajíčko. A pak už záleží na vaší šikovnosti, abyste na vajíčko ručně namalovali některé z jarních květin jako je pampeliška, sedmikráska, maceška a jiné vámi oblíbené květy.

Jak budete slavit Velikonoce vy?

Zdroj: pixabay.com

Tags : dekoraceVelikonoce

Autor Michaela

Komentáře k článku