close
beautiful-home-2826052_960_720

Jaro je tady a s ním také přichází každoroční práce na zahradě a kolem domu. A i když jsou dny ještě chladné, je na čase se pustit do základních věcí, jako je kontrola vašeho okolí domu. Ač se to nezdá, některé materiály nemusí zimní počasí vydržet, proto je dobré zkontrolovat následující úseky. Ať zahrada zase jen kvete!

Ploty, zábradlí a příjezdové cesty

Zimní počasí dá hodně zabrat příjezdovým cestám, plotům a zábradlí. Zkontrolujte, zda kolem domu není uvolněné zábradlí (zejména zábradlí u schodů), zvláštní pozornost věnujte zábradlím upevněným v betonu, která mohou v mrazu prasknout a roztáhnout se.

Podobně vyhodnoťte příjezdové cesty a chodníky, zda neobsahují trhliny a nerovnosti, co by mohly představovat nebezpečí zakopnutí. Podívejte se i na plot, abyste zjistili, zda nejsou nutné nějaké opravy.

Rýny a okapy

Zkontrolujte střechu, zda na ní nejsou usazeniny v podobě listí. Právě nahromaděné listí zadržuje vlhkost, což pro žádnou střechu není to pravé ořechové. Na řadě jsou také okapy, zjistěte, zda nejsou ucpané, odpojené či nejeví další známky poškození, co zabraňuje jejich účinnosti při dešti.

Venkovní osvětlení

Vzhledem k tomu, že dny se začínají prodlužovat, je načase nastavit časovač venkovního osvětlení na jinou dobu. Kromě toho také zkontrolujte stávající venkovní svítidla kolem domu a dvora (nezapomeňte na garáž) a vyměňte prasklé žárovky nebo solární světla, která se již nenabíjí.

Ujistěte se, že fungují i ​​světla pro snímání pohybu. A když už jste v tom, zvažte přidání světel podél chodníčku a venkovních schodů (pokud nějaké máte), abyste zvýšili maximální bezpečnost ve tmě.

Oživte staré nátěry

Jaro je skvělý čas na malování a barvení, ať už se jedná o úpravu vaší terasy nebo o nový vzhled celého domu. Dny jsou teplejší, ale stále nedosahují horkých letních teplot, takže máte ideální podmínky pro nátěry a moření dřevěných povrchů.

Venkovní zavlažovací systémy

Je čas také zjistit, v jakém stavu se nachází zavlažovací systémy na zahradě. Vyměňte nebo opravte netěsnící nebo prasklé hadice. Otestujte, zda automatické časovače a systémy plánování fungují – a poté se podívejte, zda jsou všechny hlavice postřikovačů v provozu, nepoškozené a fungují správně.

A jak vypadá vaše zahrada na jaro?

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : důmjaro

Autor Michaela

Komentáře k článku