close
2342_sacha-ado-89

Se začátkem školního roku vznikají nové starosti a povinnosti nejen žákům, ale i rodičům, kteří chtějí poskytnout svým dětem to nejvhodnější prostředí pro učení. Dětský nábytek pro školáky je přece jen odlišný od toho, který jste pořizovali vaši ratolestem v době, kdy ještě nebyly školou povinné. Školáci musí psát úkoly, učit se a připravovat na další dny. A pro tyto činnosti potřebují prostor, kde je jednak budou vykonávat, ale také místo pro knížky, sešity, školní pomůcky a další nezbytnosti. I vy jste zjistili, že dětský pokojík pro vašeho školáka není dostačující?

Jaký by měl být nábytek pro školáky?

Dětský pokoj může nabývat mnoho tváří /
Dětský pokoj může nabývat mnoho tváří /

Nábytek do dětského pokoje musí zejména splňovat funkčnost, bezpečnost a zdravotní nezávadnost. Nejvhodnější variantou je dětský nábytek z masivu, protože se jedná o přírodní materiál, který se šetrně ošetřuje a tudíž je pro zdraví dětí ideální. Velkou předností masivního dřeva je snadná údržba, dlouhá životnost, jednoduchá opravitelnost, vysoká kvalita, zmíněná zdravotní nezávadnost a kus přírody, který můžete mít doma.

Mezi základní vybavení každého dětského pokoje pro žáka se řadí dětská postel s kvalitní matrací, psací stůl s nastavitelnou židlí, skříňka či komoda pro školní věci, případně jiné vybavení a šatní skříň.

Jaký psací stůl a židli vybrat?

Dennodenní činností vašeho dítěte budou nyní povinnosti do školy, které bude řešit i doma. K tomu tedy potřebuje správný psací stůl. Volte takový, který má polohovací horní desku s náklonem do různých úhlů a lze u něj nastavit výšku stolu. Pořídit stačí multifunkční dětský rostoucí stůl, takže nebudete muset tento kus nábytku odměňovat podle toho, jak rychle váš potomek poroste. Dětskou židli nevybírejte podle toho, aby za každou cenu ladila se stolem, ale podle ergonomických vlastností, jež by měla splňovat. Důležité je, aby vaše dítě nemělo ze špatného sezení křivá záda a potom si stěžovalo na bolest zad či hlavy. Dětská židle by se měla otáčet kolem své osy, mít podpěrku zad, nastavitelnou výšku a splňovat ergonomické nároky pro dítě. Na tomto nábytku rozhodně nešetřete.

Jakou vybrat šatní skříň?

Pokud se rozhodnete pro nákup nové dětské šatní skříně z masivu, všímejte si toho, čím disponuje uvnitř. Hodit se budou možnosti pro zavěšení oblečení i police. Dobrou volbou může být kombinovaná šatní skříň, která disponuje šatní tyčí, kterou budete moci využít pro oblečení na věšáku a druhou polovinu tvoří police.

Nezapomínejte na postel s matrací

Školáci se mohou ve svých pokojích cítit báječně /
Školáci se mohou ve svých pokojích cítit báječně /

Není pochyb o tom, že dobré výkony během dne z velké části ovlivňuje to, jak si odpočineme a vyspíme se. Pro školáka to platí stejně tak, proto by měl ve svém pokojíčku mít kvalitní postel s matrací. Vybírejte z kategorie dětské postele z masivu, které zajistí zdravý spánek. Vhodnými dětskými matracemi jsou matrace z PUR pěny či třeba matrace latexové se snímatelným, pratelným potahem.

Než budete nakupovat, obraťte se na odborníky

Zařizování dětského pokoje předchází nákup toho správného nábytku. Kvalitní a designový nábytek pro děti z masivu naleznete v internetovém obchodě Nabytek-aldo.cz, jež je pečlivě vybírán od prověřených evropských dodavatelů. V e-shopu najdete jak masivní nábytek, tak nábytek z lamina, který je cenově výhodnější a představuje určitou alternativu v případě, kdy si nemůžete dovolit do nákupu dětského nábytku tolik investovat.

Tags : designmoderní bydlení

Komentáře k článku