close

Září už nám klepe na dveře a spoustu dětí tak čeká návrat do školních lavic. Aby se jim však dobře učilo i doma, musí jim být přizpůsoben interiér dětského pokoje. Nechte se inspirovat našimi dnešními typy pro malé školáky.

Vstupte do nového školního roku s novým vybavením.
Vstupte do nového školního roku s novým vybavením.

Současný trh nabízí komplety dětských pokojů, avšak ty nemusí každému vyhovovat a je tedy lépe si pokoj sestavit kousek po kousku dle svých představ. A jaké máte možnosti?

Začínáme aneb zařizujeme pokoj malého školáka

A vezmeme to hezky od podlahy. Velmi populární jsou podlahy plovoucí, které jsou navíc praktické a snadné na údržbu. Do prostoru, který bude sloužit k dětským hrám, můžeme nechat položit malý koberec.
Výmalba pokoje je také důležitá. Pokud nechcete nechávat bílou klasiku, zvolte například některou z pastelových barev, které mají uklidňující účinky. Chcete-li prostor dětského pokoje opticky zvětšit, zvolte barvu žlutou. Pro optické zmenšené sáhněte třeba po tmavě fialové nebo zelené. Vyhnout byste se naopak měli červené, která je ne nadarmo označována za barvu choleriků.

Studijní koutek

Začneme psacím stolem, který by měl být v optimální velikosti a nabízet dostatek prostoru. Koupit lze i tzv. rostoucí stolky, jejich výška lze nastavit podle toho, jak dítě roste. Ke stolu zvolíme pohodlnou, ale pevnou židli, která by opět měla disponovat potřebným nastavením výšky.
Co však nesmí ve studijním koutku chybět je kvalitní osvětlení. Moderní jsou bodová světla zachycená na stěně nebo na polici nad psacím stolem. Lampou by měla být osvětlena i dětská postel, ve které si děti často dlouho do noci čtou nebo hrají s notebookem.

Buďte kreativní!
Buďte kreativní!

Klademe důraz na detail

Nezapomínejte ani na drobné detaily, které sice nejsou nezbytnou součástí dětského pokoje, ale zajistí vašemu dítěti příjemný pocit, když v něm bude trávit svůj čas. Pořiďte několik fotografií, které dáte do rámečků nebo pořiďte nástěnnou mapu světa, kde může váš malý cestovatel plánovat své dobrodružné výpravy.

The author Simona M

Leave a Response