close

V oblasti jak interiérových, tak i exteriérových prostorů bydlení se v 21. století setkáváme s nejrůznějšími styly a řešeními. I nadále jsou v oblibě poschoďové domy a vily, u kterých hraje velmi důležitou roli, a to nejen co do efektivity, ale i designu, správný výběr schodiště. Jedná se o stavební systém, který může výrazně promluvit do celkového komfortu bydlení!

Správně zvolené dřevěné schodiště se bude líbit vám i návštěvám /
Správně zvolené dřevěné schodiště se bude líbit vám i návštěvám /

Schodiště dnes nabývá nejrůznějších podob. Tím nejhlavnějším kritériem je zřejmě výběr materiálu. Velice elegantně působí jak dřevěné, tak i kovové schodiště, přihlížet je zapotřebí pochopitelně i k ostatním interiérovým či venkovním prvkům, schodiště by nemělo působit jako „pěst na oko“, mělo by být přirozenou součástí, která nebude tvořit jakoukoliv kontraproduktivitu.

Nejsou schody, jako schody, nepodceňujte kvalitu

Kvalita ovlivňuje téměř vše, bohužel však dnes nepředstavuje nutnou samozřejmost. Naproti tomu při stavbě či rekonstrukci domácnosti je z čeho vybírat, každý si tak může hravě splnit svoje tajné sny. Hledáte-li specialisty na realizaci schodišť, právě takové, kteří mají dostatek zkušeností a zajistí vysoce jakostní produkty a práci, popřemýšlejte o společnosti SWN Moravia s.r.o. Dokonalé technické i materiální zázemí zajišťuje váš úsměv na tvářích, ten bude dán stabilitou, dlouholetou životností a širokospektrým možnostem designových variací schodišť.

Dřevěná nebo kovová schodiště?

Nejen do venkovních prostorů přijde vhod kovové schodiště /
Nejen do venkovních prostorů přijde vhod kovové schodiště /

Nejrozšířenějším typem schodišť jsou bezesporu dřevěná schodiště, případně kovová schodiště. Rozdíl je diametrální a to především ve vzhledu. Dřevo je přírodním materiálem s vysokou tradicí, působí komfortně a stylově, je k dispozici v mnohých imitacích. Dřevěné schody se budou hodit do domu jakéhokoliv stylu, především pak pro ty majitele nemovitosti, jež jsou konzervativněji založeni.

Kovové schody představují moderní design. V některých případech působí nadčasovým dojmem. Nevyžadují ani přílišnou údržbu. Problémem není ani kombinace nejrozšířenějších materiálů schodišť, tedy dřeva a kovu, kterým ještě stylově kolikrát přitakává sklo.  

Tags : schodiště
Klára Lekná

The author Klára Lekná

Leave a Response