close
Spolupráce

Družstevní bydlení v Praze zažívá boom! Kde rostou nové byty?

kuchyn

Poohlíželi jste se po vlastním bydlení v Praze, ale po návštěvě banky vás přešla chuť? Nejde totiž jen o to, že byty jsou všeobecně drahé a je jich nedostatek, ale především je dnes problém získat i při slušném příjmu hypotéku. Proto se jako skvělé řešení nabízí družstevní bydlení – koncept, který je dobře známý, ale v posledních letech přeci jen nebyl tolik používaný. Jaké jsou jeho hlavní výhody? Především máte jistotu vlastního bydlení a nemusíte řešit hypotéku – tu totiž na sebe bere družstvo jako právnická osoba a vy pouze budete po následující roky splácet svůj družstevní podíl. Jakmile splatíte, je byt váš.

Bydlet ve vlastním v Praze? Jde to!

V poslední době zažívá družstevní bydlení Praha pořádný boom. Na vině jsou právě rostoucí sazby hypoték i zpřísňující se podmínky. Zejména mladí lidé chtějí do bydlení investovat, ale když ani nedostanou příležitost, je to těžké. Developerská společnost Finep proto provedla výstavu hned několika komplexů družstevních bytů na mnoha atraktivních lokalitách v Praze. Bydlení v Praze na Proseku, Barrandově nebo Štěrboholech je jistě lákavé – a konečně dostupné i pro vás. Tyto byty navíc splňují předpoklady moderního bydlení, nabízí dobrou dostupnost i občanskou vybavenost.

Družstevní byt jako domov i investice

Družstevní byt si můžete pořídit pro vlastní potřeby, ale družstevníci jsou obvykle stejně tak svolní k tomu, aby se byty dále pronajímaly. To znamená, že do vašeho bytu klidně můžete dát podnájemníky, kteří budou vaši pravidelnou měsíční platbu vlastně splácet za vás. V současné době to může být velmi efektivní cesta, jak zhodnotit své peníze a ochránit je před inflací.

Nebojte se překážek

Mnozí jako nevýhodu vidí, že ne vždy pak bylo družstvo ochotno převést byt do osobního vlastnictví – toho se však u Finepu bát nemusíte. Od začátku máte jistotu, že když si vy budete plnit své povinnosti, dostanete pak svůj byt tak, jak bylo dohodnuto.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Komentáře k článku