close
ID-100187413

ID-100187413Feng-shui aneb tradiční čínské učení zaměřující se na odraz životního stylu, zdraví a štěstí v uspořádání a vybavení domácnosti. Feng-shui se snaží harmonizovat vztah člověka a jeho životního prostoru a probouzí tak energii čchi, která všemu kolem vás vdechuje život. Pokud také chcete vdechnout život jak svému domovu, tak přes něj i sami sobě, čtěte dál.

Feng-shui aneb čakry a zóny energie, tak bych toto učení nazvala já. Ve skutečnosti jsem takovým řečem nikdy nevěřila, až mi o nich začali povídat všichni mí známí a až jsem si to vyzkoušela na své vlastní kytce. Na většině míst u nás v bytě pořád umírala, říkala jsem si, že to pro ni nejsou vhodná místa, že na ni moc praží, nebo že zase nemá světlo žádné. Pak jsem si konečně přečetla něco málo o feng-shui a z mé žluté a polomrtvé kytičky se stala bujaře rostoucí zelená mrška.

Zbavte se zbytečností

Prvním krokem pro vhodný prostor pro váš život je zbavení se veteše a zbytečností, které se vám doma zbytečně válejí. Zbytečnosti ve vašem bytě vedou k vaší únavě, ztrátě motivace a inspirace. Zajímavostí je, že právě už vyklízení přebytků a zbytků vás nabudí energií fyzickou i duševní. Prostor kolem vás vás pročistí, stejně tak jako detoxikace vaše tělo. Po obojím se budete cítit báječně.

Pochroumané nádobí

Vyhoďte i omlácené a oprýskané nádobí, které nepřeje vašemu úspěchu, a stejně ani nevypadá hezky a designově. Pro váš krásný domov je tedy naprosto nehodící a nevyhovující.

Malé místnosti a hodně prostoru

Všimli jste si někdy, že v malých místnůstkách hromadíme nejvíce krámů? V šatnách, předsíních a komorách odkládáme vše, co nám přijde pod ruku, místo toho, abychom to uskladnili tak, jak to má být uskladněno nebo ty zbytečnosti opět raději vyhodili.

Tags : BydleníFeng-shui

Komentáře k článku