close

Koncept mobilních domů pochází z Velké Británie a Nizozemí, tedy zemí, kde jsou poměrně mírné klimatické podmínky po většinu roku. Na mobilní bydlení tak nejsou kladeny příliš náročné požadavky co do konstrukce. Mobilní domky je tak možno využívat téměř neustále. Podobný trend se rozšířil zhruba před deseti roky i na naše území, v našich podmínkách byl však mírně upraven.

Mobilní domy se mohou pochlubit velice líbivým designem /
Mobilní domy se mohou pochlubit velice líbivým designem /

Mobilní domy patří především do oblasti sezónního a rekreačního využívání. Znamená to, že jsou vhodné zejména pro relativně teplé období, tedy na jaře, v létě, či na podzim. V žádném případě to však nevylučuje jejich využití v zimě, i když samozřejmě v omezené míře.

Dovezený mobilní dům nebo mobilheim české výroby

Každý, kdo řeší otázku pořízení mobilního domku, si musí odpovědět, co je pro něho lepší, je to dovezený mobilní dům ze zahraničí, nebo mobilní domek české provenience? Postupně se ukazuje, že právě druhá volba je tou výhodnější.

Interiér mobilního domu prakticky nerozeznáte od klasických vnitřních prostorů /
Interiér mobilního domu prakticky nerozeznáte od klasických vnitřních prostorů /

Jedná se o originální českou výrobu, která čerpá z tradičních technologií, jež jsou však doplněny místními zvyklostmi a potřebami s přihlédnutím ke klimatu. Mezi inovace patří zejména vnitřní omítky místo klasických těžkých a křehkých SDK desek. Přistupuje se i k realizaci vnějších omítek a přidávání zateplovacích prvků do fasád. Samozřejmostí je variabilní výška stropu a konkrétní sklon střechy.

Mobilheim představuje zcela mobilní dům, který se vyznačují snadnější manipulací, při přemístění není třeba těžké techniky či jeřábů.

V nabídce mobilních domů si můžete třeba hned vybrat z pestré palety variací, která uspokojí naprosto každého. Při pořizování mobilního bydlení se obracejte na profesionály v oboru, mezi které se právem řadí společnost, jež se prezentuje na webu mobilnidomky.cz. Důkazem spokojenosti a kvality odvedených prací jsou mnohé kladné ohlasy a reference, citujme alespoň jednu z nich, jedná se o realizaci mobilního domu pro pana Pavla Bánovčina, citujeme: „Děkuji panu Žáčkovi a jeho spolupracovníkům za zhotovení mobilního domku 8x3m. Musím zdůraznit, že při výběru firmy, která mi zhotoví mobilní domek, jsem oslovil několik společností, z nichž jsem si nakonec vybral právě firmu pana Žáčka. Nejdříve jsem měl trochu obavy z toho, komu svěřuji peníze, nicméně jsem si ověřil několik referencí, které mě nakonec přesvědčily. V rámci jednání bylo ze strany zhotovitele splněno vše, na čem jsme byli dohodnuti, po celou dobu příprav a následné realizace bylo ze strany zhotovitele jednáno se vstřícností, seriózností a mobilní domek mi byl předán v kvalitě, kterou jsem si představoval. Věřím, že mi mobilní domek bude do budoucnosti dobře sloužit a ještě jednou děkuji za jeho zhotovení! Pavel Bánovčin“

Tags : mobilní domy
Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response