close

Každý máme nějaké své stálice, s nimiž trávíme nevlídné večery. U nás to býval Top Gun, Pretty woman a Hříšný tanec, později přibyly Pelíšky, Mamma mia! a filmy Nicholase Sparkse. Z výběru je jistě zřetelné, že naši domácnost tvořily především ženy.

Každá věková skupina má svoje oblíbené filmy a jinak si vyberou muži než ženy. Jsou ale některé snímky, které osloví publikum napříč generacemi bez ohledu na pohlaví. Na tři z nich si vás dovolím upozornit v tomto článku.

Patriot

Historický film s Melem Gibsonem vás přenese do doby boje za nezávislost Spojených států, do bratrovražedných koloniálních válek. Silný příběh opatrného farmáře, který se stal hrdinou z donucení a legendou občanské revoluce, osloví nejen muže, ale i jejich polovičky. Na pozadí jednoho z nejdůležitějších období v historii USA se odehrává drama ovdovělého otce a jeho rodiny.

Avatar

Není nad to, když dobro zvítězí nad zlem. A když se zamilujete naprosto nevhodně do ženy na druhé strany barikády navíc úplně jiného živočišného druhu, než jste vy, je připravená velkolepá zápletka dost dobrého filmu. Avatar je film, který buď naprosto milujete, nebo ho nechápete. Já jsem kouzlu modrého Avatara, genetického dvojníka Jaka Sullyho, jenž si při průzkumné misi může splnit velké přání – znovu chodit, totálně propadla. Tak, jak se Jake postupně snaží získat si přízeň pandořanů, sbližuje se především s místní princeznou Neytiri. A rozhodující boj se blíží…

Teorie tygra

Český film z loňského roku s Jiřím Bartoškou ve své (nejspíš) životní roli, je o pokusu stárnoucího veterináře uniknout před svou manželkou, která se dlouhé roky zodpovědně stará o jeho štěstí. Protože jen ženy ví, co muži potřebují, oni se jim do rozhodování o čemkoli rozhodně plést nesmí. Jeho troufalá rebelie ovlivní i životy jeho dětí, především manželství dcery, která po své matce a babičce převzala štafetu a domestikuje si svého muže stejnými prověřenými zbraněmi.

Tags : filmové tipypodzimní pohoda
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response