close

Chcete prodat byt za dobrou cenu a nevíte, jak ho připravit? Když pomineme fakt, že právě s tím by vám měl pomoci realitní makléř, podívejme se na pár dobrých zásad, které se při prodeji nemovitosti vyplatí dodržet.

Někdy stačí změnit v interiéru pár drobností a výsledná cena stoupne o desetitisíce. Dopodrobna se těmito detaily zabývá obor zvaný home staging, díky němu dokážete svůj byt prezentovat tak, že zájem o něj neuvěřitelně stoupne.

Základem je velký úklid

Jestli chcete, aby váš byt působil na fotografiích a videoprohlídce tím nejlepším dojmem, je nezbytné ho důkladně uklidit. Musí opravdu zářit čistotou, a z povrchu by měly zmizet všechny věci,kterými jsme zvyklí se obklopovat. Na pracovní desce kuchyňské linky jsou snesitelné spotřebiče jako rychlovarná konvice či robot, potraviny a jiné předměty ukliďte do skříněk. Stejně postupujte i v koupelně – všechny lahvičky, tuby a flakony odstraňte, nechte jen čisté osušky, případně květinu.

Zmizet by měly i osobní předměty a především fotografie rodinných příslušníků. Tím byt odosobníte a fotografie nabízející ho na realitním webu nebudou ani pro vás tak emotivní.

Foťte jen to, co je předmětem prodeje

Jestli je to možné,před fotografováním bytu odstraňte všechen nábytek, který není předmětem prodeje. Bývá těžké později vysvětlovat, že ta komoda po babičce nebo starožitný sekretář nejsou zahrnuty v ceně.

Pokud ale prodáváte byt bez zařízení, je lépe ho nafotit s nábytkem, klidně i vypůjčeným jen pro tu příležitost. Fotografie prázdného bytu mnohem méně lákají ke koupi.

Jestliže v bytě, který prodáváte, dosud bydlíte, je nutné před naplánovanou prohlídkou uvést byt do stavu, v jakém byl focen. Ve vlastním zájmu si ukliďte osobní věci, případným změnám v interiéru se raději vyhněte.

Říká se, že nejlepší realitní makléři neprodávají nemovitosti, ale představy. Jestli chcete váš byt dobře prodat, udělejte to jako oni a prodejte představu – představu útulného domova.

 

Tags : jak prodat bytjak zvýšit cenu při prodeji nemovitostiProdej bytu
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response