close
Spolupráce

Hliník je materiálem budoucnosti. Využijte jej na střechu, ale i na fasádu

hlinikova-strecha

Stavba nebo rekonstrukce domu je sama o sobě náročná, navíc musíte udělat mnoho zásadních rozhodnutí, které budou určovat nejen vzhled vašeho bydlení, ale především také jeho funkčnost a kvalitu. Hledáte spolehlivý materiál, který skvěle poslouží jak na střechu, tak i na fasádu? Odpovědí je hliník. Tento materiál je ve stavebnictví stále populárnější a bezpochyby to bude i díky produktům PREFA Aluminiumprodukte, které se specializují právě na hliníkové střešní krytiny i fasády.

Proč dát šanci hliníku?

Hliníková střešní krytina je vysoce univerzální, estetická a nabízí bezkonkurenční technické parametry. Je ideální volbou nejen pro novostavby, ale poslouží klidně i na starším domě. Samozřejmě své využití najde i u průmyslových objektů, kancelářských budov či kdekoliv jinde. Hliníková krytina má oproti klasické krytině celou řadu výhod. Které to jsou?

  • Nízká hmotnost. Plechová střecha samozřejmě lehce překoná těžké pálené tašky. To může být zcela zásadní výhoda například u starších domů, které by jinak vyžadovaly nákladnou úpravu starých krovů nebo podobné zásahy.
  • Tlumí hluk. Není třeba se bát – hliníková střecha dokáže perfektně tlumit hluk třeba z dopadajícího deště.
  • Nerezaví, je barevně stálá a odolná vůči vlivům venkovního prostředí.

Vyberte si styl přesně podle vašeho gusta

Hliníková střecha se dá velmi flexibilně přizpůsobit vašim požadavkům. PREFA nabízí značné množství různých variant a provedení, takže na své si přijde opravdu každý. Můžete si zvolit tradiční vzhled, nebo na novostavbu vybrat velmi moderně vyhlížející panely. Je to jen na vás.

Nebojte se hliníkové fasády

Kromě střech nabízí PREFA také hliníkové fasády. Oproti klasické fasádě dokážou nabídnout především skvělou ochranu před znečištěním, ale i daleko lepší tepelnou izolaci. Hliníkem můžete například obložit část domu a zkombinovat ji se dřevem nebo klasickou fasádou podobně jako je to u rodinného domu s garáží, na kterém byla použita fasáda Siding.X. Materiály spolu krásně ladí a dohromady vytváří jedinečný funkční celek, který lahodí nejen oku, ale je především praktický, kvalitní a odolný.

Zavítejte na veletrh!

Společnost PREFA se ve dnech 15. – 17. února 2024 zúčastní tradičního veletrhu STŘECHY SOLAR ŘEMESLO v pražských Letňanech. Na místě budou mít návštěvníci možnost zastavit se u stánku PREFA, prohlídnout si (nejen) hliníkové materiály pro vaši budoucí střechu a zeptat se odborníků na dotazy ohledně výběru střešní krytiny nebo budoucí realizaci. Na veletrh navíc můžete od PREFA získat vstupenku zcela zdarma.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com

Komentáře k článku