close
no thumb

Stavíte nový dům a vybíráte ta pravá okna? Nebo jsou vaše okna již stará a nefunkční a je tedy nutné je vyměnit? Mezi nejoblíbenější dvě varianty posledních let patří okna hliníková a plastová. Nyní se zaměříme na jejich výhody a nevýhody. Hliníková okna jsou velmi staticky odolná a můžete si je nechat zhotovit i v opravdu velkých rozměrech. Hliníková okna vynikají také svým elegantním vzhledem a stoprocentní odolností vůči povětrnostním vlivům. Navíc se jedná v podstatě o ekologickou variantu, neboť hliník je recyklovatelný. Hliníková okna si můžete nechat povrchově upravit dle vašich představ. Výrobou hliníkových oken se u nás zabývá jen několik málo firem. Vyplatí se tak najít si svého výrobce včas.

Rozhodněte se mezi novými plastovými nebo hliníkovými okny /
Rozhodněte se mezi novými plastovými nebo hliníkovými okny /

A co plastová okna? Mohlo by se zdát, že tento typ oken momentálně převažuje. Plastová okna jsou vyrobena z PVC a jejich profil se skládá z několika od sebe oddělených komor. Čím více komor okno má, tím má lepší tepelně-izolační vlastnosti. Plastová okna jsou odolná, mají stálou barevnost, jsou pevná a mají dlouhou životnost. Cenově jsou o něco příznivější, než okna hliníková. Navíc je jejich údržba poměrně snadná. Finální výběr těch správných oken je na vás. Poradit se můžete například ve specializované prodejně. Plastová okna Žďár nad Sázavou jsou jistě skvělou volbou. Nová okna vám v každém případě přinesou lepší izolaci a úsporu na energiích.

Kvalitní výrobce oken se hledá těžce. My vám však rádi poradíme. Již dlouhá léta se výrobou nejen plastových oken, ale také těch hliníkových zabývá společnost Plastikov. Navíc mají speciální technologický postup, který je certifikovaný. Při spolupráci se společností Plastikov můžete také využít programu Zelená úsporám. Stačí se jen informovat. Bližší informace naleznete na internetové adrese www.plastikov.cz. Jsou zde k dispozici také informace o výrobě, reference, kontakty i informace o firmě samotné.

Tags : okna

Komentáře k článku