close
no thumb

Každý to jistě zná. Parné léto udeří a žhavé sluneční paprsky pronikají téměř všude a spalují, na co přijdou. Naštěstí můžeme naše bydlení chránit praktickými žaluziemi a účinně díky nim zastínit obývací prostory. Vytvoříme si tak vhodné útočiště, ve kterém se můžeme oddávat klidu a schovat se před žárem. Nabízí se hned dva typy žaluzií – venkovní a vnitřní.

Žaluzie, to není jen efekt, ale i styl /
Žaluzie, to není jen efekt, ale i styl /

Venkovní žaluzie efektivně zabraňují přehřívání místností a patří mezi nejpoužívanější způsoby stínění. Umisťují se před okna a skládají se z hliníkových lamel, vodicích lišt nebo lanka a horního nosiče. Pokud jsou staženy, velice účinně odrážejí sluneční paprsky a chrání budovu před přehřátím. Lamely se dají naklápět, tím lze tedy snadno ovlivnit i přísun denního světla do místnosti. Výhodou je i možnost větrání i při jejich zatažení, neboť jsou opatřeny větracími dírkami, kterými proudí vzduch.

Jednotlivé druhy venkovních žaluzií mají různé tvary a šířku lamel a mohou se ovládat ručně nebo motoricky. V internetovém obchodě Proklima naleznete modely Climax, které čítají až pět typů lamel. Tyto žaluzie se vyrábějí v široké barevné škále, zákazník si tedy může vybrat přesně takové, která budou kopírovat nebo doplňovat barevný vzhled bytu či domu.

Vnitřní žaluzie jsou na rozdíl od venkovních cenově dostupnější, rychleji se montují a dají se použít do všech typů oken. I tyto žaluzie se vyrábí v různých barevných variantách a čítají veliký počet typů. Horizontální žaluzie Climax od Proklima naleznete jak hliníkové, tak bambusové. Jsou snadno dostupné a kvalitní a jistě uspokojí každého zákazníka. Vnitřní žaluzie se dají stejně jako ty venkovní ovládat ručně nebo motoricky.

Chcete se vyhnout žhavému slunci a připravit se na léto? Inspirujte se v obchodě www.zaluzie-proklima.cz a vyberte si vhodné modely žaluzií pro vaše bydlení. Ať už si pořídíte venkovní nebo vnitřní typy, vaše pohodlí a prožití příjemného léta za to rozhodně stojí.

Tags : stínění

Komentáře k článku