close
closeup-shot-beautiful-mourning-dove-resting-twig_181624-22282

Patříte mezi ty smolaře, kterým se na dvoře či na okně usídlili holubi, po nichž musíte věčně uklízet jejich trus a poslouchat vrkání? Naštěstí existuje hned několik možností, jak se tohoto otravného ptactva můžete zbavit.

Odstraňte zdroje potravy

Abyste se zbavili holubů (a ne jenom jich) je potřeba, abyste odstranili potenciální zdroje potravy. Ujistěte se, že popelnice jsou zavřené, odpadky se neválí kolem, kompost nenabízí hostinu pro ptáky a potrava pro vaše mazlíčky je na takovém místě, kam se holubi nedostanou.

Pozor na hnízdění holubů

Holubi jsou nevyzpytatelní a za svůj domov si vyberou jakékoliv místo, třeba krásnou zahradu plnou okrasných květin nebo sídliště plné aut bez zeleně. Vaším úkolem je zjistit, kde mají holubi hnízdo (římsa, okapy, kůlny, stodoly, komíny apod.). Jakmile se vám práce detektiva povede, jednoduše jim toto místo odepřete například pomocí síťoviny.

Použijte odpuzovače holubů

Odpuzovač ve formě gelu nebo taky gel proti dosedání ptactva můžete použít všude tam, kde nechcete, aby holubi vysedávali. Než přistoupíte k jeho aplikace, je důležité, abyste dané místo vyčistili od ptačího trusu, peří apod. Zbavíte se tak ptačích feromonů, které holuby přitahují. Pak už stačí gel vymáčknout přesně tam, kam chcete.

Vyzrajte nad holuby zvonkohrou

Také zvonkohra je skvělým řešením, které vás zbaví holubů. Stačí ji zavěsit tam, kde potřebujete. Zvuk větru, který se opírá do jednotlivých částí zvonkohry zaručeně nezvané návštěvníky odradí.

Reflexní prvky na zahradě

Válí se vám doma stará cédéčka, které už nevyužijete? Nevyhazujte je, na zahradě vám budou ještě užitečné. Zavěste je na stromy, pod střechu nebo na balkon. Sluneční světlo, které se od nich odráží holubům, ale také i jiným ptákům vadí.

Holubům leccos nevoní 

Ptáci obecně nemají rádi koření jako je chilli, skořice, citron a máta. Můžete využít buď odpuzovačů, které obsahují tyto vůně, nebo využít sílu přírody a například mátu na zahradu či do truhlíku na balkon vysázet.

Zdroj foto: freepik.com

Tags : důmptactvo

Autor Michaela

Komentáře k článku